"Mikrofoni Shadow në anus"

Sergei Naumchik shkroi një politikë nekralyog sipas Nikolai Dzemyantsi, ku kam lexuar dy fjali të rëndësishme për veten time: "Unë nuk kam bërë ligësi" dhe "nuk isha në standardet e aftësisë oratorike". Pa zbuluar këto karakteristika, imazhi i ish-kreut të Këshillit të Lartë duket i paplotë për mua.

Fjalia e parë për vitet e fundit 25 për një zyrtar të rangut të lartë të Bjellorusisë është bërë kaq uncharacteristic se shumë po pyesin veten: a mund të bëjë një politikan fare keq? Veçanërisht politika, thonë ata, është një biznes i pista.

Mbaj mend posterat, me të cilët në fillim të 1990, njerëzit e zakonshëm shkuan për të protestuar masat masive. "Dementeus - vdekja e fëmijëve tanë!" - kjo është për fshehjen e pasojave të katastrofës së Çernobilit, sesa udhëheqësi tjetër i atëhershëm Malofeev do të hyjë në histori. Zyrtarët kanë pak ndikim në atë që ata mbesin në histori. Si Sergej Naumchik në mënyrë indirekte pohon, Dementeau nuk e fshehu të vërtetën për Çernobilin.

Një poster i mitingjeve, absolutisht proletare: "Mos votoni për Dementey ai ha vezë, dhe ne djerse!" Dhe kishte pak të bëjë me realitetin. Pas të gjitha, Kryetarja e Kuvendit i përkiste sovjetike plyayady dhe partiake bosët që jetonin në planin familjare "në të kuqe" dhe modesti e cila arriti neadekvatnasttsі. Unë do të thotë të dyja rrobat dhe orenditë e banesës dhe ato "daçat" e turbullt. Përveç nëse racion në bufetse tsekoskim mund të mbështesë këtë "gëlltitje". Ndoshta, nomenklatura e lartë ishte e ndryshme, por si fqinj i Dementit në hyrje, unë isha i befasuar vetëm me modestinë e tij. Dhe, nga rruga, mirësjellje. Një tjetër tipar i zyrtarit, të cilat ne plotësisht të humbur zakonin - ju nuk presin prej tij goditur apo agresion, për të cilin sot të përpiqet të injorojë ment shumë drobnachynnaga.

Në nomenklatura e tij plyayadze Belarusian Sovjetik Dementey nuk ishte karakteri kalyarytnym vetëm për shkak të aftësive të tij oratorike apo nemaysterstvu. Në këtë kuptim, mund të krahasohet me Kryeministrin rus Chernomyrdin. Në Bjellorusi, njerëz të tillë, për të cilët aforizmat ose aforizmat ishin shkruar, nuk ishin më. Heshtja e hundës Malofeev foli pak. Një folës i zgjuar Sokolov, në mesin svіnarnіkaў vasmіpavyarhovyh, kujtua një "filologjike" incident. Në një takim në Brest, atëherë kreu i fushës Efrem Sokolov u përmend më lart fazë citimin nga Maksim Gorki-së "njeriut - kjo tingëllon mirë" dhe kërkoi për të përfunduar pjesën e përparme fjala "sovjetike".

Aforizmave Kryetari Sun Dementey e "Shasta mikrofon" dhe deputetë, të cilët "qenë gjatë në anus", kujton me një buzëqeshje, dhe Kryetarja - nëse jo si vetëm karakter mesin menaxhimin pastaj-nomenklaturës, për të cilën ne mund të themi diçka qesharake, por për shkak pozitive .

Gazeta "Svoboda" në 1991-m ka përjetuar disa fjalë Dzemyantseev për historinë:

Mendimet e shprehura në bloget përcjellin pikëpamjet e vetë autorëve dhe nuk pasqyrojnë domosdoshmërisht pozicionin editorial.

svaboda.org

(Totali i shikimeve: 248 Koha, vizitat 1 në ditë)

Përhapeni dashurinë

Postimet e ngjashme 2X:

Dëshmitari në rastin "REB", i cili pranoi gjatë marrjes në pyetje në transportin e parave, refuzoi të dëshmojë në gjykatë
Në ditën e dytë të gjykimit, udhëheqësit e sindikatës REP, Gennady Fedynich dhe Igor Komlik, vazhdojnë të vënë në pyetje dëshmitarët. Dëshmitari Nikolai Gerasimenko tha në gjykatë se ...
Pse besoj sekretarin e shtypit të Lukashenkës
Sekretari i shtypit i kreut të Bjellorusisë Natalia Eismont i bëri thirrje raporteve të disa mediave se Alexander Lukashenko u shtrua në spital me një goditje, "absurditet i plotë", dhe personalisht i thashë ...
"Nezigar" - kjo është serioze? Çka ka shkruar ky kanal në lidhje me Bjellorusinë dhe atë që duket të jetë e vërtetë
Kanali rus i telegramit informoi 30 korrik se Alexander Lukashenko thuhet se kishte një goditje dhe se ai kishte shkallën 3-të të dyenabet. Zyra e shtypit e Lukashenkës është ...
"Në rastin e një vendi të lirë për zyrën e presidentit". Kush do ta zëvendësojë Lukashenkën me Kushtetutë?
Një numër i mediave të huaja shpërndanin informacionin që Alexander Lukashenko kishte një goditje. Zëdhënësja Natalia Eismont tha për Lirinë se kjo ishte absurditet absolut. Sipas Natalia Eismont, ...
Lukashenko u shfaq në hapësirën e informacionit pas thashethemeve të një "goditjeje"
Alexander Lukashenko pranoi raportin e Kryetarit të Komitetit Ekzekutiv të Oblast Minsk Anatoli Ichachanka. Sipas BelTA, takimi diskutoi ecurinë e fushatës së korrje në rajon, zhvillimin e ...

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *