Vladimir Berezhkov u bë drejtor i Federatës së Hokejit të Hokejve

Vladimir Berezhkov u emërua drejtor i ri sportiv i Federatës Hockey Belarusian (FBB), shkruan Tribuna.com.

Vladimir Berazhkou ishte bashkë-themelues dhe kryeredaktor (1995-2014) parë Belarusian pavarur gazeta sportive "Pressball" në vitet 2014-2015 - drejtori i përgjithshëm i klubit hokej "Dinamo Minsk-".

Deri në shkurt Berazhkou angazhuar në projekte të internetit në formulimin e "Sovetskaya Bjellorusisë" dhe dha dorëheqjen pas Aleksandër Lukashenko i emëruar liderë të rinj të mediave shtetërore. Pas shkarkimit të tij Berezhkov ai tha se Liria që nuk e di se çfarë do të bëjë më pas.

Menaxhimi i klubit hokej "Dinamo-Minsk" përfundoi për çështjen penale Berezhkov. Në gusht 2015 Berezhkov был задержан dhe të vendosur në qendrën e paraburgimit në Minsk № 1 në bazë të dyshimit për shpërdorimin e parave nga një klub hokej. Në prill 2016 Berezhkov lëshuar nga burgu, në korrik të të njëjtit vit një çështje penale kundër tij u nderpre.

Udhëheqja e federatës ka ndryshuar pas disfatës në Kampionatin Botëror

Drejtori i mëparshëm sportiv i FBB ishte Vladislav Klochkov, arsyet për shkarkimin e tij nuk thirren.

Gennady Savilov
Gennady Savilov

Ish kryetari i FBB Semen Shapiro 28 qershor paraqitur në pension. Ai u zëvendësua nga ish-lojtari i hokejve të ekipit kombëtar të Bjellorusisë Gennady SavilovI cili tani luan për ekipin e Presidentit të Bjellorusisë dhe MTM klubit hokej ( "Bota e motorëve të rënda." Konferenca FHB vendosi njëzëri me votë. Pas zgjedhjeve unanime si President i FHB Savilov tha se prioriteti i parë për federatën do të jetë kthimi i ekipit Belarusian në ndarjen e elitës .

Në Kampionatin Botëror Hokej në 2018, ekipi kombëtar Belarusian u largua para kohe nga elita botërore. Largimi i ekipit kombëtar të Bjellorusisë në divizionin e parë ndodhi për herë të parë në vitet 15.

Gjatë turneut ishte një zëvendësim i trajnerit të ekipit kombëtar të Bjellorusisë pas humbjes nga ekipi i Francës ishte fikse të japë dorëheqjen Specialiste kanadeze Dave Lewis. Asistent i tij Sergej Pushkov nuk mund ose nuk arriti të arrijë tek lojtarët, asnjë rival kurrë nuk ndjeu rezistencën bjellorusisht.

svaboda.org

(Totali i shikimeve: 198 Koha, vizitat 1 në ditë)

Përhapeni dashurinë

Postimet e ngjashme 2X:

Dëshmitari në rastin "REB", i cili pranoi gjatë marrjes në pyetje në transportin e parave, refuzoi të dëshmojë në gjykatë
Në ditën e dytë të gjykimit, udhëheqësit e sindikatës REP, Gennady Fedynich dhe Igor Komlik, vazhdojnë të vënë në pyetje dëshmitarët. Dëshmitari Nikolai Gerasimenko tha në gjykatë se ...
Pse besoj sekretarin e shtypit të Lukashenkës
Sekretari i shtypit i kreut të Bjellorusisë Natalia Eismont i bëri thirrje raporteve të disa mediave se Alexander Lukashenko u shtrua në spital me një goditje, "absurditet i plotë", dhe personalisht i thashë ...
"Nezigar" - kjo është serioze? Çka ka shkruar ky kanal në lidhje me Bjellorusinë dhe atë që duket të jetë e vërtetë
Kanali rus i telegramit informoi 30 korrik se Alexander Lukashenko thuhet se kishte një goditje dhe se ai kishte shkallën 3-të të dyenabet. Zyra e shtypit e Lukashenkës është ...
"Në rastin e një vendi të lirë për zyrën e presidentit". Kush do ta zëvendësojë Lukashenkën me Kushtetutë?
Një numër i mediave të huaja shpërndanin informacionin që Alexander Lukashenko kishte një goditje. Zëdhënësja Natalia Eismont tha për Lirinë se kjo ishte absurditet absolut. Sipas Natalia Eismont, ...
Lukashenko u shfaq në hapësirën e informacionit pas thashethemeve të një "goditjeje"
Alexander Lukashenko pranoi raportin e Kryetarit të Komitetit Ekzekutiv të Oblast Minsk Anatoli Ichachanka. Sipas BelTA, takimi diskutoi ecurinë e fushatës së korrje në rajon, zhvillimin e ...

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *