Fotograf Dasma tregon Si mund ta përdorni një ekran telefoni për të marrë fotografi mahnitëse

Nëse nuk e keni zotëruar punën e brendshme të kamerës, vetëm një foto e truket mund t'ju ndihmojë shumë. Kohët e fundit, fotografja e dasmës Mathias ndau me shpejtësi buxhetin zero për të përmirësuar portretet duke shtuar theksime dhe ai do të marrë fotografi të çdo novosti në një nivel krejt të ri.

Sekreti është i thjeshtë. Në ekranin e telefonit. Duke e përdorur atë si një sipërfaqe reflektuese, njerëzit lehtë mund të heqin qafe elementët e padëshiruar që bien në kornizë ose shtojnë intrigën në një përbërje të thjeshtë. Shkoni poshtë për të parë se si ai punon dhe nëse doni të mësoni më shumë, të bëjë këto 10 + gjeniu hacks në dhomën, i cili do të përmirësojë në masë të madhe aftësitë tuaja fotografisë në më pak se një 3 minuta.

Më shumë: mathiasfastphotography.com | facebook | Instagram

Një djalë gjeti një mënyrë të zgjuar për të bërë portrete të duken të ëmbël

Phone-screen-reflektim-trick-wedding-photography-Mathias-fast-32

Imazhi i kredisë: Matias shpejtë

Dhe kjo zero buxhet nuk ka nevojë për Hack Photoshop, dhe gjithashtu

Phone-screen-reflektim-trick-wedding-photography-Mathias-fast-39

Imazhi i kredisë: Matias shpejtë

E vetmja gjë që ju nevojitet është telefoni juaj

Phone-screen-reflektim-trick-wedding-photography-Mathias-fast-30

Imazhi i kredisë: Matias shpejtë

"Filloni duke mbajtur telefonin në një plan horizontal në skajin e poshtëm të lentës"

Phone-screen-reflektim-trick-wedding-photography-Mathias-fast-33

Imazhi i kredisë: Matias shpejtë

"Ndërsa ju shikoni përmes viewfinder, ju do të shihni një pjesë të skenës që reflekton në fund të imazhit"

Phone-screen-reflektim-trick-wedding-photography-Mathias-fast-34

Imazhi i kredisë: Matias shpejtë

"Vetëm ndryshoni telefonin me lehtësi (duke mbajtur ende atë afër skajet e lenteve), derisa të shihni reflektimin që ju pëlqen:"

Phone-screen-reflektim-trick-wedding-photography-Mathias-fast-35

Imazhi i kredisë: Matias shpejtë

Këtu është rezultati!

Phone-screen-reflektim-trick-wedding-photography-Mathias-fast-36

Imazhi i kredisë: Matias shpejtë

Phone-screen-reflektim-trick-wedding-photography-Mathias-fast-37

Duke u ngarkuar ...

Imazhi i kredisë: Matias shpejtë

Phone-screen-reflektim-trick-wedding-photography-Mathias-fast-38

Imazhi i kredisë: Matias shpejtë

Phone-screen-reflektim-trick-wedding-photography-Mathias-fast-40

Imazhi i kredisë: Matias shpejtë

Phone-screen-reflektim-trick-wedding-photography-Mathias-fast-42

Imazhi i kredisë: Matias shpejtë

Phone-screen-reflektim-trick-wedding-photography-Mathias-fast-45

Imazhi i kredisë: Matias shpejtë

Phone-screen-reflektim-trick-wedding-photography-Mathias-fast-46

Imazhi i kredisë: Matias shpejtë

Kjo është ajo që njerëzit mendojnë për mashtrim:

(Totali i shikimeve: 418 Koha, vizitat 1 në ditë)

Duke u ngarkuar ...

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *