para dhe bukuri

Kult i pasurisë tashmë është i mërzitur (repost maksimal)

Përshëndetje, CRAZY HIEN! Është koha për një histori interesante, pasi herë pas here është e lehtë të flasësh lehtë. Dhe ka mundësi, duke përfshirë të sjellë diçka për shoqërinë përreth rreth nesh.

si të bëni një milion dollarë
Një milioner i suksesshëm.

Pra ... Unë jam shumë i zemëruar me kultin e fatit, pasurisë dhe histerisë së rrjetit në lidhje me këtë. Dhe unë jam mjaft i keq për ata që kanë nënshtruar këtë histeri, pa e kuptuar atë, në fakt, se pala rrokullisje e figurës me një çift i qeshur, në të cilat është shkruar në lidhje me milion e parë për të 30 vjet dhe vetë-zhvillimit - kjo është erë e keqe. E zakonshme kjo erë e keqe, nga e cila ndalojnë të gjitha hundët.

Unë do të jap disa shembuj që kanë mundësinë të detyrohen të mendojnë për njerëzit që ankohen për jetën dhe mjedisin e tyre, që gjoja nuk gatujnë asgjë, zhvillohen apo hedhin mbi kokë. Dhe është e mundur të jesh që mund të kuptosh, në të vërtetë, lumturia së bashku me mjetet e adhurojnë heshtjen dhe ku ka një britmë të madhe, nuk ka para të tilla në një bollëk të caktuar.

Masha është tashmë një vit e gjysmë dhemb pretekst të jetës së varfër, ka filluar të thinjet dhe të mjerueshme, duke treguar të riun në sqepin e tij Foto Tridhjetë çifte, të cilët, kjo do të duket, është e gjitha. Nga "të gjithë" nënkupton një buzëqeshje i vetëkënaqur në fytyrën e saj, histori se si ftohtë të vetë biznesit personal dhe tema e udhëtimit në Tajlandë, ku të njëjtën pa to.

Masha dijeni, në faktin se çifti ka vështirësi në formën e bashkëshortit sistematike cheating, një biznes zgjon në fuqinë e dyqind mijë. Fshij. Thailand - nuk ka dëshirat kufitare dhe jo një tregues i bujë të madhe, dhe çifti vetëm sapo fituar kohët e fundit të pronës private, të këtij 7 vjet ka jetuar me të afërmit. Masha 20 vjet, burri i saj i ri merr off hapësirë ​​që jetojnë në qendër të qytetit, merr saj paraqet, saturates dhe e vë. Po, pa luks, por jo më keq se çdo person tjetër. Për metropolin tonë, ata janë klasë e mesme. Dhe këto Masha përgjithësisht punojnë në përgjithësi nga dhjetë deri në dymbëdhjetë mijë dhe jetojnë me nënat e tyre. Por Masha ka nevojë për diçka më shumë. Më mirë drejtpërdrejt në këtë moment. Për shkak të faktit se një palë foto elegante është shkruar, në fakt ajo është e nevojshme për të mbajtur deri në 30 të bërë një milion, për të lejuar veten një pushim sa herë që ju doni të ekzistojnë në një hapësirë ​​të madhe të jetesës të madhe dhe të hani ushqim deti në institucionin më të famshme të metropolit. I bet marrë njoftim direkt në shoqata e saj është e humbur, për shkak të faktit se mbikëqyrja e mashtrimit në emër të një figure elegante me një periudhë të lodhshme.

Irina nuk ka tregtuar shumë kohë me manikyrën në banesë. Por unë u përziera dhe gjithashtu u bë një person i pasur për disa muaj. Në imagjinatën e saj. Gjithashtu, qindra gra të reja nga metropol jonë duan të ofrohen. Pse Irina nuk fotografuar në shtëpinë e tij dhe ishte në mes të dyqan kafeje dje për një drekë të biznesit me një kontroll mesatare prej treqind pemëve, fotografuar petë të pakënaqur? Për shkak të faktit se ajo merr prostetski bashkoj sheshtë dhe të trajnuar vetëm në, por është bërë tashmë një guru për ata që janë përreth dhe jep mendim i dëshiruar. Dhe unë isha në manikyrin e saj. Dhe e shoh, ata do ta kishin fituar atë shumë herë, me mundësinë e hapjes së zyrës së tyre apo edhe të një salloni.

Unë në fakt donte të thosha. Mos u mundoni të hidheni më lart se koka juaj dhe mos besoni gjithçka, në fakt, çfarë po raportohet në rrjet. Në rast se ndonjë nga keni pasur mundësi nga komoditetin e shtëpisë në vlim milionë rubla, askush nuk do të kishte punuar tregtarët, derëtarët, sekretarë dhe punëtorët mjekësore. Për shkak të faktit se ajo do të jetë e mundur që të enden nëpër dyqane, të shkojnë në Tajlandë lakmuar, mbështetur në shtrat, dhe nga koha në kohë për të transferuar fonde për të financuar krijimin e bots që kanë punuar për ju.

Arritja është e mundur, pajtohem. Por, në këtë pikë, faza e këtij histerisë, unë shoh rreth tij një numër mjaft i njerëzve të torturuar, krahasoni veten me ilustrim dhe përfundoi në nivelin fizik për të ndëshkuar veten për të vërtetë se jeta e tyre nuk janë ende duket si një që ju tregojmë disa të vetëshpallur të pasur njerëz.

Fëmijë, jetoni këtu dhe në këtë moment. Jeta vetjake. Triumfi - është që të arrini diçka që ju provoni, me të vërtetë duke u përpjekur. Dikush ëndërron ngrijë një mjek të mirë dhe duke u bërë ata të arritur zhurmë, duke përfshirë edhe në rastin e pagës do të jetë më pak se dyzet mijë., One do të arrijë një zhurmë duke studiuar japoneze, për shkak të faktit se vetëm kjo ishte ëndrra e tij për të gjithë të triumfit - është që të kemi një familje të madhe, edhe pse jo luksoze, por të shëndoshë dhe miqësore. Dhe për dikë tjetër, paratë e matin suksesin. Vetëm atëherë këto të fundit zakonisht mësojnë dhe punojnë, dhe nuk bëjnë repost me citate motivuese. Por ju aktualisht nuk vdes për suksesin, dhe se, në fakt, ju keni për të ndarë nxit shoqërinë, e cila vendosi slukavit pretenduar veten që jeton me qejf dhe shikoni për veten e tyre për të kënaqur publikun egon personale.

Në ndërkohë, natyrisht është e mërzitshme. Dëgjoni sbe. Mendoni për atë që dëshironi, vetëm ju, jo gruan tuaj të çmendur, shokët apo ndonjë lloj njerëzish luksoz atje.
P. s.

Nga rruga, nuk është e zakonshme që ato luksoze të demonstrojnë pasurinë e tyre në rrjet. Në emër të sigurisë, natyralitetit dhe pasurisë.

(Totali i shikimeve: 898 Koha, vizitat 1 në ditë)

Përhapeni dashurinë

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *