Diet më të trashë të yjeve

Për të humbur peshë, ne jemi të aftë për sakrifica të ndryshme. Ne refuzojmë patatet, dërgojmë biskota në shportë. Ne numërojmë kalorive, ne helmim me salads.

Jennifer Lopez e përdor këtë dietë ....

Të gjitha në rregull për sa kohë që ne mbajmë në kontakt me tokën. Më keq, kur e humbim atë dhe e lëmë të bindë dietat e hidhura, ndonjëherë edhe të dëmshme.

Shumë yje në pikën e tyre janë çmenduri e vërtetë dietetike. Një aktore gris çdo pjesë të ushqimit herë 13 para se të gëlltit. Një tjetër stimulon metabolizmin duke pirë uthull.

Myrlyn Monroe përdorur një dietë të grejpfrut, e cila ishte në modë në atë kohë. Në mes të shekullit të kaluar, kishte një "hobi" për të konsumuar gjysmën e frutave para çdo vakt.

Nutritionists pohojnë se grejpfrut përmban enzima që përshpejtojnë metabolizmin.

merlin dietë

Megan Fox Unë hëngra supë për të humbur peshë.
Kur ajo dëshironte të humbte peshën për një rol, ajo ndërroi një dietë të bazuar në supave. Ajo hëngri këtë supë gjashtë herë në ditë.

Supë e ulët kalori është gjithashtu një diuretik, përmirëson menaxhimin e ujit të trupit.

Megan Fox dhe dietën e saj
Megan Fox

U përdor një tjetër dietë idiotike po aq e barabartë Christina Aguilleroi.

Ylli ishte ushqyer ... me lule. Dieta me shtatë ditë me ngjyrë lejoi që ajo të ketë vetëm një ditë lule. Për shembull, të hënën Christina hëngri vetëm lule të bardha, të martën - e kuqe, të mërkurën - e gjelbër dhe kështu me radhë.

Aguilera

Sipas thashethemeve, Rene Zellweger humbur peshë, hahet ushqim që nuk përmbante ujë. Nuk dihet sa është e vërteta në këtë thashetheme. Kohët e fundit ka shkruar se aktorja është në dietë makrobiotike. Hani peshk, oriz, perime.

Kjo tingëllon padyshim më e arsyeshme.

si Renee Zellweger humbur peshë,
Rene Zellweger

Çfarë tjetër bëjnë yjet e trashë për të humbur peshën? Shikoni në galeri, Vetëm, ju lutem - mos merrni një shembull prej tyre.

A ju pëlqen artikulli? Vendosini pëlqimet tuaja dhe shtoni në rrjetin social. Si një bonus "Top i grave më të bukura dhe të famshme. Ne hartuam një listë të 23 grave më të bukura në botë. Megjithëse, mos harroni se ka bukuri shpirtërore dhe është më e rëndësishme sesa thjesht atraktiviteti fizik. Kjo është drita që shkëlqen nëpërmjet jush, dhe kjo është personaliteti juaj. Këtu është një listë e këtyre mrekullueshme gratë që ka punuar shumë për të arritur aty ku ata qëndrojnë sot qëndrojnë.

1. Scarlett Johansson

Scarlett Johansson foto
Scarlett Johansson

Ditëlindja: 22 nëntor 1984 Vendi i lindjes: Manhattan, Nju Jork, SHBA Lartësia: 1,6 m Profesioni: Aktorja Scarlett Johansson është një aktore amerikane, model dhe këngëtare. Si një fëmijë, ajo filloi karrierën e saj të aktrimit. Filmi "Lost in Translation" me Bill Murray ishte roli i saj i madh. ScarJo luajti në mënyrë bindëse karakterin 25-vjeçar në moshën 18 vjet. Disa nga filmat e saj të tjerë të njohur: Vicky Cristina Barcelona, ​​Lucy, Don John dhe të tjerë.

2. Deepika Padukone

Deepika Padukone foto
Deepika Padukone

Data e Lindjes: Janar 5 1986 Vendi i lindjes: Copenhagen, Danimarkë Lartësia: 1,74 m Profesioni: Awards aktore dhe ajo ka fituar disa çmime, duke përfshirë tre çmime nga Filmfare Deepika Padukone Ajo është një nga aktoret më të paguar në botë. Ajo luajti në filma të tillë si Bajirao dhe Mastani, Pique dhe të tjerë. Projekti i parë i Hollivudit u zhvillua në xXx: Return of Xander Cage në 2017. Ajo gjithashtu ka linjën e saj të veshjeve, dhe ajo krijoi një fond të quajtur Live Laugh Love për t'i kushtuar vëmendje kujdesit shëndetësor në Indi.

3. Blake Lively

3. Blake Lively foto
Blake Lively

Data e lindjes: 25 gusht 1987 Vendi i lindjes: Los Angeles, Kaliforni, SHBA Gjatësia: 1,78 m Profesioni: Aktorja Çmime dhe arritje: ajo fitoi çmimin Teen Choice për Përparimin më të Mirë. Lively është më i njohur për rolin e tij si Serena Van Der Woodsen në serialin Gossip Girl. Ajo gjithashtu ka punuar në filma të tillë si Motra e Pantallonat Udhëtuese, Fenerë e Gjelbër, Mosha e Adeline dhe The Shallows. Ajo është e martuar me aktorin Ryan Reynolds.

4. Angelina Jolie

4. Angelina Jolie foto
Angelina Jolie

Data e lindjes: 4 Qershor 1975 Vendi i lindjes: Los Angeles, California, USA Lartësia: m 1,69 Profesioni: Aktorja, regjisor, humanitare, ambasadori i Awards Kombeve të Bashkuara dhe ajo fitoi një Oskar, dy Aktorët Screen Guild Award dhe tre çmimin "Golden Globe" Angelina Jolie si aktorja më e paguar e Hollivudit. Ajo u bë e famshme pasi luajti në blockbusters Lara Croft. Ajo gjithashtu punon në mënyrë aktive në çështjet e të drejtave të fëmijëve, të drejtave të njeriut dhe të drejtave të grave. Ajo themeloi Fondacionin Jolie-Pitt, i cili merret me problemet humanitare anembanë botës.

5. Lisa Haydon

Lisa Haydon foto
Lisa Haydon

Data e lindjes: 17 Qershor 1986 Vendi i lindjes: Chennai Gjatësia: 1,78 m Profesioni: model, aktore, rroba projektuesi Lisa Haydon debutoi në Bollywood në filmin Aisha. Ajo gjithashtu mori njohje të gjerë për shfaqjet e saj në Mbretëreshën. Si model, ajo u njoh për stilin e saj të patëmetë. Ajo mori pjesë në javën e modës indiane Wills Lifestyle.

6. Kat Dennings

Data e lindjes: 13 Qershor 1986 Vendi i lindjes: Pensilvania, SHBA Gjatësia: 1,61 m Profesioni: Aktorja Çmime dhe arritje: ajo u emërua për çmime të ndryshme, të tilla si MTV Movie Awards për Përparime më të mira, dhe ajo fitoi çmimin Crystal Reel për Aktoren më të Mirë. Kat Dennings bërë debutimin e saj në filmin "Sex and the City" dhe "HBO", pastaj në veprat e tij të tjera, ajo ka punuar në disa filma, si "grua e pamartuar 40-vjeçar", "Big Mama House 2", "Infinite Playlist" , "Thor". Ajo gjithashtu luan një rol udhëheqës në komedinë Xi-2 2 Broke Girls.

7. Dakota Johnson

Data e lindjes: October 4 1989 Vendi i Lindjes: Austin, Texas, USA Lartësia: m 1,71 Profesioni: Awards aktore dhe arritjet: në 2006, ajo mori titullin e "Miss Golden Globe" dhe fitoi "Choice Popullit" për dramën e preferuar aktorja e filmit Xhonson ishte vetëm nëntë vjeç kur ajo bëri debutimin e parë të filmit. Më vonë, aktorja u njoh për rolin e saj si Anastasia Steele në ekskluzivitetin Fifty Shades. Përveç të qenit një aktore, ajo i do kafshët dhe është një aktiviste për të drejtat e kafshëve.

8. Jourdan Dunn

Jourdan Dunn foto
Jourdan Dunn

Data e lindjes: August 3 1990 Vendi i lindjes: Greenford, United Kingdom Lartësia: 1,8 m Profesioni: Model Awards dhe arritjet: Award Glamour për frymëzim. Jourdan Dunne u zbulua nga agjencia legjendare Storm Model, e cila u gjet edhe nga Kate Moss. Që atëherë, Dunn ka marrë botën e modës nga stuhia. Ajo mori pjesë në shfaqje për pothuajse çdo shtëpi modës në botë. Ajo konsiderohet si një nga supermodelet e këtij brezi.

9. Emilia Clarke

Data e lindjes: 23 tetor 1986 Vendi i lindjes: Londër, Mbretëria e Bashkuar Gjatësia: 1,57 m Profesioni: Aktorja Çmime dhe arritje: ajo fitoi çmimin Scream për shpërthimin e grave, çmimin SFX për Aktoren më të Mirë. Kjo grua e bukur u ngjit në podium për shkak të rolit të saj në serinë e hit HBO Fantasy Game of Thrones. Karakteri i saj Danaerys Targaryen 'aka' Khaleesi 'ka fituar popullaritet të madh në të gjithë botën. Në nëntor 2016, ajo u prezantua si grua udhëheqëse në filmin "Star Wars".

10. Rachel McAdams

Rachel McAdams fotografi
Rachel McAdams

Ditëlindja: 17 nëntor 1978 Vendi i lindjes: London, Canada Lartësia: 1,63 m Profesioni: Awards aktore dhe arritjet: ajo fitoi një ekran Aktorët Guild Award, Award Teen Choice Award, MTV Movie Awards për rrugëdalje të mirë. Beautiful Rachel McAdams portretizuar karakterin Ellie në Laptop dhe vodhi zemrat tona. Ajo shkoi në kolegj dhe studioi, dhe më pas punoi në kompanitë televizive kanadeze në lidhje me filmat. Disa nga filmat e saj të famshëm janë "Vajzat e Mesme", "Spotlight The Wife e Udhëtarëve", "Dasma e Crashers" dhe "Family Stone".

Një listë e plotë e të famshëm të bukur.

(Totali i shikimeve: 1,129 Koha, vizitat 2 në ditë)

Përhapeni dashurinë

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *