Ne qepim një sarafan të verës: idetë interesante të 32

Ne qepim një sarafan të verës: idetë interesante të 32

Sarafani ishte gjithmonë rroba për verën. Në vetvete, kjo veshje është bërë prej pëlhure të lehta, zbukuruar me një model që mund të shtoni në rroba të tilla, për shembull një rrip. Për të theksuar bukurinë e figurës. Si të qepësh një sarafan të verës në një mostër profesionale.Ne qepim një sarafan të verës: 32 ide interesante për foto
Rekomandim hap pas hapi për të bërë një sundress të lehtë.

Ne qepim një sarafan të verës: 32 idetë interesante 2

sarafan

Ne qepim një sarafan të verës me duart tona: idetë interesante të 32Keni nevojë për një leckë. Mund të jetë një atlas, një shirit apo një kambrik. Keni nevojë për metra 2,5 (gjerësia 90 cm). Letër për të bërë vizatime. Në letër, mbani krye të sarafanit, domethënë modelin e saj, duke respektuar parametrat dhe pastaj prerë detajet e A, B dhe C (secila dy).
Këto objekte do të jenë rripa për një sundress. Ne prerë nga një trapezoid (copa 2.) Gjatësia e rreth 1 metra. Baza e poshtme e 90, shih Majën e trapezit do të jetë ndryshe. Për dorsal mbështet ajo është e barabartë me gjerësinë e buzë 2 cm. Megjithatë, pjesa e përparme është e barabartë me gjysmën e perimetrin e gjoks në increments 6 centimetra. Mos harroni për seams, nga të gjitha anët të lënë 1 shih.
Me ndihmën e një linje të gjatë ne shpërndajmë pjesën e lartë të shpinës së sarafanit, e marrim atë në madhësinë e koketës. Ne tërhoqëm dy pjesë të kokainës nga brenda.
Para sarafanit ju duhet të bëni disa shpime në të dyja anët. Distanca nga mesi (pjesa B) është 5 cm. Thellësi tyre duhet të jetë e tillë që pjesa e sipërme e panelit të përparmë përkojnë me gjerësinë e buzë zgjedha (anën e përparme). Ne qepim pjesën e përparme të koketës me pjesën kryesore të sarafanit. I butë marrë dhe ndarë seams në anën e përparme të zgjedhën, duke e bërë vulë 0,1 cm. Ne bashkohemi me seams nga ana. Lidhja duhet të fillojë nga lart poshtë. Pastaj hekuri dhe krahasoni gjatësinë. Ne qep cepin me një pushim 2 cm. FOLD në gjysmën e buzë kthyer gjatë brenda, dhe ne zgjerimin atë nga të dyja anët e anën e gjatë. Ne shënojmë vendet ku do të vendosen rripat dhe do t'i vendosim ato. Ne i vendosim ato midis shpinës dhe zgjedhës së përparme. Fix dhe shpërndani 0,1 prerë, shih Kjo është e gjitha! Veshja e verës është e gatshme! Është e lehtë të qepësh një veshje sarafane. Pëlhurë për të zgjedh një "frymë" të lehtë, kështu që edhe në ditët më të nxehta të verës në sundress tuaj do të jetë të rehatshme. Gjatësia që mund të zgjidhni vetë. Dhe madje edhe një sundress mund të kapëse në dysheme, në përputhje me vizatimet e paraqitura, thjesht të rrisë sundress gjatësi.

Ide interesante për dizajnin e tifozëve për të bërë gjithçka me duart e tyre. Në seksionin "Dizajn" do të gjeni shembuj interesantë të punimeve me grep (të mos ngatërrohen me masturbimin) dhe prodhimin e veshjeve dhe artikujve të brendshëm. Një numër i madh i fotografive nuk do të lënë lexuesit më të kërkuar indiferentë ndaj gjërave projektuese të prodhuara mjeshtërisht. Seksionet e tjera të faqes sonë nuk janë më pak interesante, veçanërisht seksioni që lidhet me paparacët. Regjistrohu dhe lë komentet.

(Totali i shikimeve: 1,496 Koha, vizitat 1 në ditë)

Përhapeni dashurinë

komentet 4

 1. Çfarë ndodh, unë jam i ri në këtë, kam ardhur nëpër një foto, por gjeti se ata janë pozitivisht të dobishme, dhe
  më ndihmoi të kuptoj ngarkesën në bathrobes. Unë shpresoj që të kontribuojë kontribuar për mua dhe të vizitoni faqen time me gowns www /////.

 2. Informata të dobishme. Për fat të mirë, unë gjeta aksidentalisht faqen tënde përmes motorrit të kërkimit dhe unë jam i befasuar pse kjo kthesë e fatit nuk ndodhi më herët! E shtova në faqeshënuesit e mia.

 3. Hi, kontrolloj rregullisht materialet e tua të reja. Stili juaj i shkrimit është i frikshëm, vazhdoni këtë punë të mirë!
  Hi, unë kontrolloj rregullisht sendet tuaja të reja. Shkrimi juaj
  stili është awesome, vazhdoni punën e mirë!

 4. Ju duket të lexoni mendjen time! Duket se ju e dini aq shumë për këtë,
  sikur të shkruanit një libër apo diçka të tillë. Unë mendoj se ju mund të bëni
  me disa foto që pak sjellin mesazhin tek zonjat, por në vend të kësaj
  ky është një blog i madh. Leximi fntastic.
  Unë patjetër do të kthehem.

  Unë me siguri do të kthehem.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *