Убави жени

Која од убавините беше во првите десет најубави жени во светот во 2018 година? Значи, тука е нашата долгоочекувана листа на најубавите жени. Се разбира дека жените се тие кои ја достигнале одреден степен на слава, најмоќната, интелигентна, привлечна, популарни, најуспешните во 2018 година. Но, секоја листа - е инспиративен начин да се започне дискусија, па кажете ни што мислите за првите десет во делот за коментари на крајот на листата!

Pia Vurtcbah 10

убави жени

Pia Vurtcbah

Мис Универзум 2015 години, Пиа Алонсо Wurzbach, познат во професионалните кругови како модел Пиа Ромеро, се десеттото место на листата. Пиа - актерка, модел и убавина кралица која победи на Мис Универзум круна во 2015 година откако таа стана Мис Универзум Филипините 2015.

Емилија Кларк 9

Емилија Кларк

убави жени во светот

Пријателска и сурова, тинејџерска сестра и убиец, филмска ѕвезда и девојка на соседот се одлични актерски улоги.
Емилија Кларк го зазема деветтото место на нашата листа. Сега таа беше триесет и еден, таа беше една од ѕвездите на многу популарната ТВ серија "Игра на тронови" не е само мајката на змејови, но мајката на Џон Конор во последниот филм "Терминатор: Битие", според магазинот Esquire, прекрасната Емилија Кларк - најсекси жена за денес.

Adriana Lima 8

Adriana Lima

најубавата жена

Бразилецот бринета, супермодел од светска класа Адријана Лима е позната меѓу луѓето како еден од Тајните ангели на Викторија. Нејзината убавина доби светско признание, таа редовно влегува во првите десет најатрактивни жени во светот во рангирањето на популарниот магазин Hot 100 Hot. Во моментов, според Форбс, моделот на приходи е 9 милиони долари.

Прија Чопра 7

Пријател Чопра

убава женска модел

Пријанка Чопра - победникот на натпреварот "Мис на светот 2000" повторно стана една од најубавите девојки во светот. Лондонскиот неделник "Ориентал око" ја препозна како најсексистка Азија. Таа е многу популарна актерка во Боливуд, има добиено многу награди. Пријанка е една од најсветлите и најпопуларните личности во Индија. Минатата година, глумеше во драмата, каналот АБЦ "Квантико", Алекс Париш АБЦ, станувајќи првата жена во Јужна Азија која играше во американската телевизиска серија.

Килибарните Хрд 6

Amber Heard

најубавата жена

Во овие списоци честопати се разгледуваше младата атрактивна американска актерка Амбер Херд. Во 2007, таа ја доби својата прва значајна улога во ТВ-шоуто "Скриени палмови". Сепак, популарноста дојде во 2008 година по филмот "Никогаш не се врати" и "Ананас Експрес". Таа неодамна се појави во филмот "Три дена за убиство", "Волшебниот Мајк" и "Девојката од Данска".
Во февруари, 2015, на приватна граѓанска церемонија во неговиот дом во Лос Анџелес, Амбер Херд се омажи за Џони Деп. Оваа актерка го зазема шестото место на листата на најубавите девојки на светот во 2016 година.

Pixie Lott 5

Pixie Lott

измијте ја убава жена во светот

Pixie Lott ги повикува Мараја Кери и Витни Хјустон, на прашањето кој влијаеше на нејзиниот стил на изведба. Познатиот поп-ѕвезда е петти во рејтингот на "најубавите девојки на светот во 2017 година". Таа има супер хит песни како "Мама До (Ух О, Ух Ох)" и "Момци и девојки", благодарение на што девојчето во Лондон стана популарно во 2009 година. Нејзините шест албуми се најдоа на првите десет албуми. Таа неколкупати падна на листата на списанието "100 најсекси жени" FHM.

Дипика Падуконе 4

Deepika Paducone

убава жена од Индија

Повторно, во нашиот рејтинг, претставникот на Индија.
Највисоката боливудска актерка Дипика Падуконе ја освојува четвртата позиција во листата на 10 на најубавите девојки во 2018. Се смета за сексуален симбол на Индија и зазема врвни позиции во различни рејтинзи на најубавите жени во Индија.
Deepika секогаш изгледа убаво. Нејзината фигура, висина, насмевка и очите се посебни карактеристики што го прават различен од сите кралски убавини на Боливуд и Холивуд.
Сега Падуконе, заедно со Вин Дизел, глуми во холивудскиот филм "xXx: Враќањето на Ксандер Кејџ", каде што ја доби женската предност. Таа е составена од неколку брендови, и е отстранет во производството на рекламирање, како што Tissot, Sony Cyber-shot, Нескафе, Vogue, Maybelline и Пепси.

Нана Комацу 3
nana

најубавите жени на земјата

Нана Комацу е позната по сценското име Нана. Поранешна членка на женската поп група "По училиште" на листата на најубавите девојки во 2018 година на третата позиција. Во јуни 2015 години, Нана работел во Кина, каде што филмот «врати се Lala Одете 2» Ариел Лин, Вик Chou и Чен Bolin. Таа беше на врвот на листата на "100 најубавите луѓе во 2014 година". Во февруари 2016, беше потврдено дека Нана ќе се приклучи на серијата "Реал мажи" на четвртата сезона.

Лиза Соберано Суверен Лиза 2

Лиза Соберано

Прекрасната жена на 2018 ГОДИНА

Филипинско-американската актерка и модел Лиза Соберано се рангираше на второ место во рејтингот на најубавите девојки во 2018 година во светот. Својата кариера ја започнува со снимање на голем број на телевизиски серии и филмови, вклучувајќи Wansapanataym, Кунг Ako'y Iiwan Мо, "Ова е само еден кој ќе биде ..." "Ова е љубов ...», «веки веков» «Како што си" и "Секој ден те сакам. " Во моментов, таа игра главна улога во романтичната комедија серија "Долче Аморе", во која учествува и Енрике Гил.

Селена Гомез 1

Селена Гомез

Најубава жена во 2018 година слика

Првото место во рејтингот на "најубавите девојки на светот во 2016 година" на десната страна - поранешната ѕвезда на филмовите на Дизни Селена Гомез. Селена се претвори во многу гламурозна млада жена. Претходно, таа беше слатка и невина, сега таа е совршена комбинација на убава убавина и сексуалност. Селена - олицетворение на доверба и чувство на природна хармонија, што и овозможи да ја води нашата рејтинг.

(Вкупно прегледи: 2,683 Време, 23 посети на ден)
Ширете љубов