Трамп: "Вашиот сакан претседател не направи ништо лошо"

Доналд Трамп ја коментираше пораката за присуството на аудио-запис, кој може да биде негов кампраметават. Американскиот претседател на Твитер пишуваше дека не направил ништо лошо.

Така, тој реагираше на објавувањето на весникот The New York TimesВо кој се вели дека во минатото, неговиот личен адвокат Мајкл Коен тајно снимени разговори со Трамп. Според весникот, на снимката се чуваат на разгледувањето на "плаќање за молчење" Карен Мекдугал, поранешен модел на Плејбој, која тврди дека имала афера со Трамп. Овој говор беше напишан во 2016 година, околу два месеци пред претседателските избори. Весникот, исто така, објавија дека аудио дојде на располагање на ФБИ по пребарувања во канцелариите на Коен.

Се вчитува ...

Пред изборите, Трамп и неговите потчинети категорично го негираа плаќањето на поранешниот модел. Сепак, аудио записот го отфрла ова. Според Мекдугал, романса неа со Трамп започна во 2006, кратко време по Melanіya Трамп родила син. Мекдугал продал право да ги објави оваа приказна таблоид National Enquirer над 150 илјади. Долари во август 2016 години, но материјалот во весникот не се појави.

Трамп напиша на Твитер: "невидено кога владата се распаѓа во канцеларија на адвокат" и дека "невидено и најверојатно нелегална" ако адвокатот пишува разговор со клиентот. Тој додаде: "Добрата вест е дека твојот сакан претседател не направи ништо лошо".

svaboda.org

(Вкупно прегледи: 178 Време, 1 посети на ден)

Ширете љубов

Поврзани Мислења 2X:

Сведокот во случајот "REB", кој признал за време на сослушувањето за превоз на пари, одбил да сведочи во судот
На вториот ден од главниот претрес, лидерите на синдикатот на Република Грција, Генадиј Фединич и Игор Комлик, продолжуваат да ги доведуваат во прашање сведоците. Сведок Николај Герасименко пред судот изјави дека ...
Зошто верувам во секретарот за печат на Лукашенко
Секретарот за печат на белоруската главата на Наталија Eysmont повика извештаите на некои медиуми дека Александар Лукашенко беше хоспитализиран со мозочен удар "бесмислено", и јас лично го направи тоа ...
"Незигар" - ова е сериозно? Што овој канал пишуваше за Белорусија и што се чини дека е вистина
Русија анонимни Телеграма-канал објави јули 30, дека Александар Лукашенко, наводно доживеал срцев удар и дека тој 3-ти степен dyyabetu. Прес-службата Лукашенко е ...
"Во случај на работно место за претседател на претседателот." Кој ќе го замени Лукашенко со Уставот?
Голем број странски медиуми дистрибуираа информации кои Александар Лукашенко имаше мозочен удар. Портпаролката Наталија Еизмонт изјави за Слобода дека ова е крајно глупост. Според Наталија Еизмонт, ...
Лукашенко се појави во информативниот простор по гласините за "мозочен удар"
Александар Лукашенко го прими извештајот на претседателот на Извршниот комитет на Минск област Анатолиј Ичачанка. Според БЕЛТА, на состанокот се разговараше за напредокот на бербата кампања во регионот, развојот на ...

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *