Победникот на актуелната "Басовишка" стана познат. ВИДЕО

програмата за натпреварот учествуваа 4 групи: електронски група «SnopSnoŭ», пост-pankavy проектот "Нирнберг", гитара дуото "MorkvoTsvet" и дуетот «Eryk i Да», извештаи Полско радио.

На полноќ посетителите на фестивалот дознаа кој победи на натпреварот на млади изведувачи. Тековниот победник беше групата "SnopSnoŭ".

Колективниот "SnopSnoŭ" се појави во 2015 година во Минск. Во својата работа, тимот ги комбинира гитарските мелодии, живите и електронските ритми, а исто така користи и синтетички пулсирања.

Се вчитува ...

"Нашата награда значи дека патот што го поминавме за една година, помина нијамарна. Ова е важно за нас! Бендот потекнува од Брех, тапанарот од Полоцк, и гитаристот од Минск. Имаме агрегатна група и ова, се разбира, дава дополнителна цена за нашата победа. Ова не е победа на мал град, тоа е победата на цела Белорусија ", изјави Сергеј Иванов од групата СнопСноў.

Вечерва на "Басовишче" ќе настапат групите "Крамбамбил" и "Невро Дубел".

svaboda.org

(Вкупно прегледи: 162 Време, 1 посети на ден)

Ширете љубов

Поврзани Мислења 2X:

Сведокот во случајот "REB", кој признал за време на сослушувањето за превоз на пари, одбил да сведочи во судот
На вториот ден од главниот претрес, лидерите на синдикатот на Република Грција, Генадиј Фединич и Игор Комлик, продолжуваат да ги доведуваат во прашање сведоците. Сведок Николај Герасименко пред судот изјави дека ...
Зошто верувам во секретарот за печат на Лукашенко
Секретарот за печат на белоруската главата на Наталија Eysmont повика извештаите на некои медиуми дека Александар Лукашенко беше хоспитализиран со мозочен удар "бесмислено", и јас лично го направи тоа ...
"Незигар" - ова е сериозно? Што овој канал пишуваше за Белорусија и што се чини дека е вистина
Русија анонимни Телеграма-канал објави јули 30, дека Александар Лукашенко, наводно доживеал срцев удар и дека тој 3-ти степен dyyabetu. Прес-службата Лукашенко е ...
"Во случај на работно место за претседател на претседателот." Кој ќе го замени Лукашенко со Уставот?
Голем број странски медиуми дистрибуираа информации кои Александар Лукашенко имаше мозочен удар. Портпаролката Наталија Еизмонт изјави за Слобода дека ова е крајно глупост. Според Наталија Еизмонт, ...
Лукашенко се појави во информативниот простор по гласините за "мозочен удар"
Александар Лукашенко го прими извештајот на претседателот на Извршниот комитет на Минск област Анатолиј Ичачанка. Според БЕЛТА, на состанокот се разговараше за напредокот на бербата кампања во регионот, развојот на ...

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *