Најмногу глупави ѕвезда диети

На телесната тежина, ние сме способни за разни жртви. Ние одбиваме компири, испраќаме колачиња во кошницата. Ние броиме калории, се трудиме салати.

Џенифер Лопез Ја користам оваа диета ....

Сите во ред, додека ние се задржиме во допир со земјата. Уште полошо, кога ќе го изгубиме и нека убеди глупави, а понекогаш и штетни диети.

Многу ѕвезди на нивната точка се вистинско диететно лудило. Една актерка џвака секое парче храна 13 пати пред да го голтне. Друг го стимулира метаболизмот со пиење оцет.

Мерилин Монро користел диета од грејпфрут, која во тоа време била мода. Во средината на минатиот век, пред секој оброк имаше "хоби" за конзумирање половина плод.

Нутриционистите тврдат дека грејпфрут содржи ензими кои го забрзуваат метаболизмот.

исхрана мерлин

Меган Фокс Јадев супа на телесната тежина.
Кога сакаше да изгуби тежина за улогата, таа се префрли на диета базирана на супи. Јадеше оваа супа шест пати на ден.

Нискокалорична супа е исто така диуретик, го подобрува управувањето со водата на телото.

Меган Фокс и нејзината исхрана
Меган Фокс

Уште една, подеднакво идиотска исхрана се користеше Кристина Агилерои.

Ѕвездата беше нахранета ... со цвеќиња. Седумдневна диета во боја дозволи да има еден ден само цвеќиња. На пример, во понеделникот Кристина само јадеше бели цветови, во вторникот - црвена, во среда - зелена и така натаму.

agilera

Според гласините, Рене Зелвегер изгубена тежина, јадење храна која не содржи вода. Не е познато колку е вистината во оваа гласина. Таа неодамна напиша дека актерката е на макробиотичка диета. Јадете риба, ориз, зеленчук.

Ова звучи дефинитивно повеќе разумно.

како што Рене Зелвегер ја изгубила тежината,
Рене Зелвегер

Што друго се глупави ѕвезди што прават на телесната тежина? Погледнете во галеријата, Само, молам - не земајте пример од нив.

Дали ви се допаѓа статијата? Ставете ги вашите сака и додадете во социјалната мрежа. Како бонус "Врвот на најубавите и познати жени. Ние составивме листа на 23 најубавите жени во светот. Иако, не заборавајте дека постои духовна убавина и е поважно од физичката привлечност. Ова е светлината што сјае преку вас, и ова е вашата личност. Еве листа на овие прекрасни жени кои работеа напорно за да стигнат до местото каде што стојат денес стојат.

1. Скарлет Јохансон

Скарлет Јохансон фото
Скарлет Јохансон

Роденден: 22 ноември 1984 Место на раѓање: Менхетн, Њујорк, САД Висина: 1,6 m Професија: актерка Скарлет Јохансон е американска актерка, модел и пејачка. Како дете, ја започна својата актерска кариера. Филмот "Изгубени во преводот" со Бил Мареј беше нејзината улога во пробивот. ScarJo убедливо свиреше 25-годишен лик на возраст од 18 години. Некои од нејзините други популарни филмови: Вики Кристина Барселона, Луси, Дон Џон и други.

2. Deepika Padukone

Deepika Padukone слика
Deepika Padukone

Датум на раѓање: јануари 5 1986 Место на раѓање: Копенхаген, Данска Висина: 1,74 m професија: актерка награди и таа има освоено неколку награди, меѓу кои и три награди од Filmfare Дипика Падуконе Таа е една од најплатените актерки во светот. Таа глуми во филмови како Бајраџа и Мастани, Пике и други. Нејзиниот прв холивудски проект се одржа во акциониот филм xXx: Враќање на Ксандер Кејџ во 2017. Таа, исто така, има сопствена линија за облека, и таа основа фонд наречен Live Laugh Love за да обрне внимание на здравствената заштита во Индија.

3. Блејк Жив

3. Блејк Жив фото
Блејк Жив

Датум на раѓање: 25 Август 1987 Место на раѓање: Лос Анџелес, Калифорнија, САД Висина: 1,78 m Професија: актерка Награди и достигнувања: таа ја доби наградата за тинејџерски избори за најдобар чекор напред. Живо е најпознат по својата улога како Серена Ван Дер Вудсен во серијата "Слава на озборувања". Работела и во филмови како "Сестринство на патните панталони", "Зелена фенер", "Возраста на Аделин" и "Сините". Таа е во брак со актерот Рајан Рејнолдс.

4. Анџелина Џоли

4. Анџелина Џоли слика
Анџелина Џоли

Датум на раѓање: 4 Јуни 1975 Место на раѓање: Лос Анџелес, Калифорнија, САД Висина: m 1,69 професија: актерка, режисер, хуманитарни, амбасадор на награди на Обединетите нации и таа доби Оскар, две Screen Actors Guild Award и три наградата "Златен глобус" Анџелина Џоли како најплатена холивудска актерка. Таа стана популарна откако глумеше во блокбастерите Лара Крофт. Таа, исто така, активно работи на прашањата на детските права, човековите права и женските права. Таа ја основа Фондацијата Џоли-Пит, која се занимава со хуманитарни проблеми ширум светот.

5. Лиза Хајдон

Лиза Хајдон фото
Лиза Хајдон

Датум на раѓање: 17 Јуни 1986 Место на раѓање: Ченнаи Висина: 1,78 m Професија: модел, актерка, дизајнерска облека Лиса Хајдон дебитираше во Боливуд во филмот Аиша. Таа, исто така, доби широка признание за нејзините настапи во кралицата. Како модел, таа беше препознаена по нејзиниот беспрекорен стил. Учествувала во неделата на индискиот начин на живот Wills Lifestyle.

6. Kat Dennings

Датум на раѓање: 13 Јуни 1986 Место на раѓање: Пенсилванија, САД Висина: 1,61 m Професија: Актерка Награди и достигнувања: таа беше номинирана за разни награди, како што се Наградите на МТВ за најдобар пробив, и ја освои наградата Кристално Роул за најдобра актерка. Kat Dennings го имаше своето деби во филмот "Сексот и градот" и "HBO", а потоа и во другите негови дела, таа има работено во неколку филмови, како што се "40-годишниот неомажена жена", "Биг Мама куќа 2", "бескрајна листа" , "Тор". Таа исто така игра водечка улога во комедијата Xi-2 2 Broke Girls.

7. Дакота Џонсон

Датум на раѓање: Октомври 4 1989 Место на раѓање: Остин, Тексас, САД Висина: m 1,71 професија: актерка Награди и признанија: во 2006, таа ја доби титулата "Мис Златен глобус" и го освои "Народна Избери" за омилена драма филмска актерка Џонсон имаше само девет години кога го направи своето прво филмско деби. Подоцна, актерката била препознаена за нејзината улога како Анастасија Стил во франшизата "Педесет нијанси". Покрај актерката, таа ги сака животните и е активист за правата на животните.

8. Jourdan Dunn

Џордан Дан фото
Jourdan Dunn

Датум на раѓање: Август 3 1990 Место на раѓање: Greenford, Велика Британија Висина: 1,8 m Професија: Модел Награди и признанија: наградата Ѕвезденото за инспирација. Jourdan Dunne беше откриена од легендарната агенција Storm Model, која исто така беше пронајдена од Кејт Мос. Оттогаш, Дан го презема светот на модата од невреме. Учествувала во емисии за речиси секоја модна куќа во светот. Таа се смета за еден од супермоделите на оваа генерација.

9. Емилија Кларк

Датум на раѓање: 23 Октомври 1986 Место на раѓање: Лондон, Велика Британија Висина: 1,57 m Професија: Актерка Награди и достигнувања: ја освои наградата Крик за пробивот на жените, наградата SFX за најдобра актерка. Оваа убава жена се качи на подиумот поради нејзината улога во хит серијата HBO Fantasy Game of Thrones. Нејзиниот лик Danaerys Targaryen "aka" Khaleesi "доби огромна популарност низ целиот свет. Во ноември 2016, таа беше воведена како водечка жена во филмот "Војна на ѕвездите".

10. Рејчел МекАдамс

Рејчел МекАдамс слики
Рејчел McAdams

Роденден: 17 ноември 1978 Место на раѓање: Лондон, Канада Висина: 1,63 m професија: актерка Награди и признанија: таа освои Screen Actors Guild награда, награда Тинејџери избор награди, МТВ филм награди за најдобар чекор напред. Прекрасна Рејчел МекАдамс го прикажа ликот на Ели во Лаптоп и ги украде нашите срца. Отиде на колеџ и студирала, а потоа работела во канадски телевизиски компании поврзани со филмови. Некои од познати нејзините филмови "Mean Girls», «рефлектор Времето патници Сопругата», «Свадба Crashers" и "Семејството Стоун".

Целосна листа на убави личности.

(Вкупно прегледи: 1,106 Време, 2 посети на ден)

Ширете љубов

Поврзани Мислења 2X:

Роса Ал-Намри со сентиментално му честиташе на својот маж на неговиот роденден: "Те сакам многу, мојата Сашенка"
Поранешен учесник во проектот "Диплома" и водечка пост-шоу "Како да се ожени?" Роза Ал-Намри не се обидува да го рекламира својот приватен живот. Познато е дека девојчето се сретнал со внукот на Ада ...
Џесика Weaver (Џесика Weaver) и нејзините 4.9 милиони претплатници (71 слика)
71 слика на Џесика Вивер од нејзиниот приватен инстанграм. Кој како Џесика Weaver (Џесика Weaver) никој не знае. Сето тоа ...
Рејчел Фентон на забавите на Маја Џем во Лондон
Рејчел Фентон на модната забава на Маја Јама во Лондон - 25-06-2018 Видете ги најновите фотографии на Рејчел Фентон, вести за скандали на познати личности, ...
Џенет Џејсон извршил живот во раните (депресија)
Џенет Џексон само треба да признае дека таа не се сретна со никого нормално во целиот свој живот. Таа тврди дека таа страда и се бори ...
Викторија Викторија и Џозефин Скинер, видени на геј парада во Њујорк
Викторија правда - американската филмска актерка, пејачка и модел полн со забава во геј парадата во Њујорк. Во друг дел од парадата, папараците отстрани задоволни ...

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *