Ние шиеме летен сарафан: 32 интересни идеи

Ние шиеме летен сарафан: 32 интересни идеи

Сарафан секогаш беше облека за летото. Сама по себе, оваа облека е направена од светло ткаенина, украсена со модел што може да го додадете на таквата облека, на пример појас. Да се ​​нагласи убавината на сликата. Како да шиете летен сарафан на професионален примерок.Ние шиеме летен сарафан: 32 интересни фото идеи
Чекор по чекор препорака да се направи лесен sundress.

Ние шиеме летен сарафан: 32 интересни идеи 2

сарафан

Ние шиеме летен сарафан со свои раце: 32 интересни идеиВи треба крпа. Тоа може да биде атлас, чинц или камбр. Ви требаат 2,5 метри (ширина 90 cm). Хартија за изработка на цртежи. На хартија, го носат врвот на сарафан, односно неговиот модел, ги следат параметрите, а потоа ги отсекуваат деталите на А, Б и Ц (на секои две).
Овие предмети ќе бидат појаси за сардерот. Ние отсечени трапезоидни (2 парчиња) Должина на околу 1 метри. Долна база 90, видете Врвот на трапезот ќе биде различен. За дорзалниот дел е еднаков на ширината на грбот со работ на 2 cm. Но, предниот дел е еднаков на половина од периметарот на градниот кош со чекор од 6 сантиметри. Не заборавајте за рабовите, од сите страни остави 1 види.
Со помош на долга линија го дистрибуираме горниот дел од задниот дел на сарафанот, го земаме до големината на кокети. Извлековме два дела од кокети од внатре.
Пред сарафанот треба да направите неколку пункции на двете страни. Растојанието од средината (детаљ Б) е 5 cm. Нивната длабочина треба да биде таква што горниот дел на предната плоча се совпаѓа со ширината на работ на кокетката (предната страна). Ние го шиеме предниот дел на кокетката со главниот дел на сарафан. Ние ги измазнуваме добиените и одделете ги шевовите на предната страна од кокетката, вовлекувајќи 0,1, види. Ние се приклучуваме на рабовите од страната. Врската мора да се стартува од врвот надолу. Потоа железо и споредба на должината. Ние шиеме круг со вдлабнатост 2 cm. Преклопете ги парчињата на половина, претворајќи го долгиот раб навнатре, и ние ќе го шириме на двете страни по долгата страна. Ги означуваме местата каде што ќе се постават ремените и ќе се постават. Ги ставаме помеѓу грбот и предниот јарем. Поправете и дистрибуирајте вовлечен 0,1, видете Ова е се! Лесен летен фустан е подготвен! Тоа е лесно да се шие сарафан фустан. Ткаенината за него избира лесен "здив", така што дури и во најтопли денови на летото во вашиот сардерот ќе биде удобно. Должината што можете да ја одберете. Дури и сардерот може да се пришие на подот во согласност со презентираните цртежи, доволно е само да се зголеми должината на сардерот.

Интересни дизајнирани идеи за обожавателите да направат сè со свои раце. Во делот "Дизајн" ќе најдете интересни примери на везани работи (да не се мешаат со мастурбација) и производство на облека и предмети за внатрешни работи. Голем број фотографии нема да ги остават најсложените читатели рамнодушни кон мастерски изработените работи на дизајнерите. Другите делови на нашата страница не се помалку интересни, особено во делот поврзан со папараци. Претплатете се и оставете коментари.

(Вкупно прегледи: 1,499 Време, 1 посети на ден)

Ширете љубов

4 коментари

 1. Што се случува, јас сум нов за ова, наидов на фотографија, но сфатив дека тие се позитивно корисни, и
  ми помогна да ги разберам товарите на бањарките. Се надевам дека ќе придонесе за мене и ќе го посетам мојот сајт со наметки www /////.

 2. Корисни информации. За среќа, јас случајно го најдов вашиот сајт преку пребарувачот, и јас сум изненаден зошто овој крај на судбината не се случи порано! Го додадов во моите обележувачи.

 3. Здраво, редовно ги проверувам твоите нови материјали. Вашиот стил на пишување е одличен, продолжете со оваа добра работа!
  Здраво, редовно ги проверувам твоите нови работи. Вашето пишување
  стил е одличен, продолжи со добрата работа!

 4. Се чини дека ми го читате мојот ум! Се чини дека знаете толку многу за ова,
  како да сте напишале книга или нешто слично. Мислам дека можете да направите
  со некои фотографии малку да ја донесат пораката до дамите, но наместо тоа
  ова е одличен блог. Читање на фентастиката.
  Јас дефинитивно ќе се вратам.

  Јас сигурно ќе се вратам.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *