Imazhi i "shumicës absolute" është një monument për një person të panjohur

Historiani Dmitry Drozd vënë në facebook foto monument në varrezat ushtarake në Minsk - zbіtymі me informacion në lidhje me të vdekurit - si një simbol i "beautification", e cila kryen të spetskambіnat varrezave. Dimitri shkruan: "Një varr shumë interesant në" Varrezat Ushtarake ". Dikush me kujdes e trokiti të gjithë informacionin e personit të varrosur nga guri. Dhe njeriu ... u zhduk. Kush është ai? Për çfarë me të [...]

Lexo më shumë & # 8594

Përkujtimi është një ndërtim afatgjatë. Në Smorgon, puna në monumentin e viktimave të Luftës së Parë Botërore ngriu

Kompleksi memorial, e cila ishte për të ndiqet në 100-vjetorit të shpërthimit të Luftës së Parë Botërore (1914-1918), dhe të mos heqë dorë nga 100 vjet të përfundimit të saj. Nga 100-vjetorit të Luftës së Parë Botërore (Gusht 1 2014 vjet) në Smorgon për mjetet e të ashtuquajturit shtet të Bashkimit të Bjellorusisë dhe Rusisë kanë ndërmarrë për të hedhur Park Victory. Më vonë, pas kritikave publike për adnabokas'ts ideologjike, theksi në [...]

Lexo më shumë & # 8594

Maqedonia njoftoi fillimin e përgatitjeve për bisedimet mbi pranimin në Bashkimin Evropian

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Evropian Yaganes Gan korrik 17 vizituan Maqedoninë të shpallë zyrtarisht fillimin e përgatitjes së negociatave për anëtarësim të vendit ballkanik me BE në vitin 2019. Yaghanes Gan përgëzoi Maqedoninë për nënshkrimin e fundit të një marrëveshjeje me Greqinë, e cila vendosi një mosmarrëveshje të gjatë mbi emrin e vendit. Ai u bëri thirrje maqedonasve të votojnë në një referendum të vjeshtës për një marrëveshje që ndryshon [...]

Lexo më shumë & # 8594

Sondazh: Shumica e amerikanëve nuk e miratojnë politikën e Trump ndaj Rusisë

Megjithatë, pas samitit të Trump dhe Putinit në Helsinki, vlerësimi i presidentit amerikan praktikisht nuk u ndryshua. Më shumë se gjysma e amerikanëve janë dakord me presidentin e pozicionit amerikan Donald Trump në Rusi, sipas një studimi të përbashkët të Ipsos dhe Reuters, të kryera pas takimit të diskutueshme dhe një konferencë të përbashkët për shtyp me presidentin rus Vladimir Putin. Megjithatë, duket se puna e Trump në samitin [...]

Lexo më shumë & # 8594

Aktivistët e të drejtave të njeriut në Bjellorusi u bënë thirrje për të ndaluar çështjen kundër drejtorit të BelaPAN Lipaya

Aktivistët e të drejtave të njeriut theksojnë se pari Lipa deklarojnë tatimet dhe pagoi dënimin, dhe vetëm pastaj erdhi çështjen penale, e cila tani është në krahasim me punët e Bialiatski, Fedynich dhe Komlіka. Në faqen e internetit "Pranvera" publikoi një deklaratë të përbashkët nga Qendra për të Drejtat e Njeriut, Shoqata Belarusian e Gazetarëve, Komiteti i Helsinkit Belarusian, Kuvendi i OJQ-ve dhe shoqatave të tjera me një apel për të ndaluar çështjen penale kundër themeluesit dhe [...]

Lexo më shumë & # 8594

Nelson Mandela - 100. Shifrat publike Belarusian në "Havel Afrikan"

Korrik 17 - 100 ditëlindja e Nelson Mandelës, i cili udhëhoqi lëvizjen e Afrikës së Jugut anti-aparteidit, ka shpenzuar gati tre dekada në burg, dhe më pas u bë presidenti i parë i zi i Afrikës së Jugut. Në vitet e ndryshme, Radio Liberty regjistroi mendimet e figurave publike bjelloruse rreth Nelson Mandelës. - Ishte një person i jashtëzakonshëm dhe një shembull i mençurisë së pabesueshme që ai tregoi [...]

Lexo më shumë & # 8594

Claudia Alende

Claudia Allende në një bikini rozë në plazh në Malibu

Claudia Allende luan në një bikini rozë në plazh në Malibu 18-7-2018 Shih foto të kohëve të fundit absolutisht lajme lirë në skandalet e famshëm, paparacët dhe betejat me xhirimet ekskluzive me një kamera të fshehura! Shikoni tregimet tona rreth yjeve më të bukura të Hollivudit dhe Instagram! Foto më e fundit në një rroba banje bikini me udhëtime të shtrenjta në plazhet dhe sallonet e bukurisë në modë, ku ata [...]

Lexo më shumë & # 8594

Katie-Price

Katie Price (Katie Price) në një bikini me pushime në Tajlandë

Hot Modeli Katie Price (Katie Price) në një bikini në pushime në Tailande18-7-2018 Shih fundit foto absolutisht falas Katie Price, lajme në lidhje me skandalet e famshëm, paparacët dhe betejat me xhirimet ekskluzive me një kamera të fshehtë! Shikoni tregimet tona rreth yjeve më të bukura të Hollivudit dhe Instagram! Fotot më të freskëta në rroba bikini nga plazhet e shtrenjta dhe rritjet në sallonet e modës [...]

Lexo më shumë & # 8594

Emily Ratajkowski

Emily Rataykovski në Nju Jork në një fustan me shirita

Model Emily Rataykovski në Nju Jork në një fustan me shirita 18-7-2018 Shih fundit foto Emilia absolutisht falas, lajme në lidhje me skandalet e famshëm, paparacët dhe betejat me xhirimet ekskluzive me një kamera të fshehtë! Shikoni tregimet tona rreth yjeve më të bukura të Hollivudit dhe Instagram! Fotot më të freskëta në rroba bikini nga plazhet e shtrenjta dhe rritjet në sallone bukurie të modës ku ata janë të pritur [...]

Lexo më shumë & # 8594