Mediat perëndimore: Skrypalo i helmuar pa sukses përfshinte punonjësin e GRU

Përpjekja për të dyfishuar agjentin Sergei Skrypal dhe vajzën e tij Julia në qytetin anglez Salisbury organizuan një grup prej gjashtë personash, të udhëhequr nga një anëtar i stafit të GRU. Kjo është raportuar nga The Daily Mail duke iu referuar burimeve në shërbimet speciale britanike. Ky mendim u ngrit pas dëshmisë së vëllait të Charlie Rowley, një nga viktimat në fund të qershorit nga heliktet e helmuara [...]

Lexo më shumë & # 8594

Mbrojtësit e Kurapat bënë thirrje për një bojkot të të gjitha restoranteve Zaidas

Kurapaty mbrojtësit shprehur script bojkoti Minsk restorante biznesmenin Leonid Zaydesa që refuzon të mbuluar argëtuese komplekse "Le të shkojnë të hanë" pranë Kurapaty. Një nga nismëtarët e protestës Paval Sevyarynets tha se tani fillon një bojkot të përgjithshëm të restorantit "Le të shkojnë të hanë", dhe në korrik aktivistët 19 do të kunj restorantin "Grand Kushavel". Vizitorëve do t'u jepet informacion rreth asaj që Zaides po bën në Kurapaty, dhe rekomandojmë fort [...]

Lexo më shumë & # 8594

Kuzhina verore: idetë e marrëveshjes 25 në verandë dhe oborr

Të nderuar lexues të hienalouca.com cilat janë mendimet tuaja për kuzhinat verore rurale? Mirza Horatu Bogdan nga egratare.ro zhvillon zona simpatike të kuzhinës, të dizajnuara për përdorim të përkohshëm në muajt e ngrohtë të verës. Ne i kërkuam atij që të ndante disa modele me ne, pasi ne po kërkojmë vazhdimisht ide të vërteta të dizajnit. Kënaqur bukur në shumëllojshmërinë e këtyre cuisines tradicionale, ne menjëherë menduar për [...]

Lexo më shumë & # 8594

Bloomberg: Trump e dinte për stafin 12 GRU përpara se të takohej me Putin

Vendimi për të publikuar një akuzë kundër personelit të 12 GRU para takimit me Presidentin rus Donald Trump mori personalisht. Presidenti amerikan besonte se një hap i tillë do të forconte qëndrimin e tij gjatë bisedimeve me Vladimir Putinin në Helsinki. Kjo është raportuar nga Bloomberg, duke cituar burime. Sipas agjensisë, përpara takimit të nivelit të lartë në Helsinki, Zëvendës Prokurori i Përgjithshëm Rodenstein prezantoi Trumpin [...]

Lexo më shumë & # 8594

Ish ministri i Mbrojtjes i Ukrainës mori statusin e refugjatëve në Bjellorusi. Në shtëpi, ai përballet me një burg

Ish-ministri i Mbrojtjes i Ukrainës Mikhail Yezhel, i cili shërbeu si ambasador i Ukrainës në Bjellorusi, që agjencitë e zbatimit të ligjit të Ukrainës janë të akuzuar për shpërdorim të pushtetit dhe pozitës zyrtare, ai jeton me familjen e tij në Minsk dhe ka statusin e refugjatit. Si më poshtë nga gjykimi, kjo është për këtë arsye agjencitë e zbatimit të ligjit të Ukrainës kanë marrë leje për të përdorur një procedurë të veçantë (në mungesë) të hetimeve paraprake kundër Michael [...]

Lexo më shumë & # 8594

Një rregull i trishtuar kardiologjik i "katër tremujorëve", ose Çfarë presioni konsiderohet normale

Në muajt e fundit, specialistët në fushën e kardiologjisë dhe terapisë kanë diskutuar rekomandime të reja për diagnostikimin dhe trajtimin e hipertensionit arterial. Rekomandimet publikohen nga një prej shoqatave më autoritative në këtë fushë - Kolegji Amerikan i Kardiologjisë dhe Shoqata Amerikane e Zemrës. "Katër katërtat" Institucionet ndërkombëtare autoritative, duke përfshirë edhe ato të lartpërmendura, janë shumë të shqetësuar për rregullën "katër tremujorë" që kemi kaluar [...]

Lexo më shumë & # 8594

Pas tre përmbytjeve, rruga e këmbësorëve në Minsk u premtua të riparohej

Kohët e fundit street adremantavanuyu Revolucionar në Minsk tashmë është quajtur "sudahodnay" ajo "qarkulloi" pas shirave të para, përmbytjet shtrihen ndjekur nga shiu. Pronarët e lokaleve në rrugë me përkeqësimin e motit të ndërtuar "diga". Drejtori i "Minsk spadchina" Alexander Kohan tha Belta se problemi do të zgjidhet rrugë revolucionare për dy ose tre javë, ju mund të keni për të vënë prymalnіkі shtesë për kullimin e ujit [...]

Lexo më shumë & # 8594

Ministria e Sportit kërkon të sigurojë pamjen për ndeshjen e futbollit të Lidhjes Evropiane në Minsk

organizatat shtetërore në varësi të Ministrisë së Sporteve dhe Turizmit, ka marrë listën e shpërndarjes nga departamenti për të siguruar "pjesëmarrjen maksimale" në një ndeshje futbolli të kualifikimit Europa League mes skuadrave "Dynamo" (Minsk) dhe irlandez "Derry Giroux." Takimi do të zhvillohet në stadiumin e ripërtërirë Dynamo në 19 Korrik. Dokumenti paraqitura në komunitet "Football Bjellorusi" në Facebook, në bazë të saj nuk ka një nënshkrim namesnnіka Sport dhe Ministri i Turizmit Alexander Baraulі. [...]

Lexo më shumë & # 8594

Carla-Storm

Carla Tempesta në veshje të plazhit në plazh

Karl Tempest (Carla Tempesta) në një bikini në plazhin e Paqësor Oqeani 18-7-2018 Shih fundit foto absolutisht falas Carla Tempesta, lajme në lidhje me skandalet e famshëm, paparacët dhe betejat me xhirimet ekskluzive me një kamera të fshehtë! Shikoni tregimet tona rreth yjeve më të bukura të Hollivudit dhe Instagram! Fotot më të freskëta në rroba bikini nga plazhet e shtrenjta dhe rritjet në sallonet e modës të bukurisë [...]

Lexo më shumë & # 8594

Aktivist me portretin e Lukashenkos dhe flamurin ylber erdhi në Parlamentin Evropian

Evgeny Volkov Belarusians erdhi në ndërtesën e Parlamentit Evropian në Bruksel, me një portret të Aleksandër Lukashenkos dhe flamurin ylber - një simbol i komunitetit LGBT. Si Evgeniy Volkov shkruan, ai i kushtoi një "veprim të vogël" Brukselit "të gjithë njerëzve në Bjellorusi që luftojnë diskriminimin përmes orientimit seksual." Para kësaj, "ylli i parajsave të homoseksualëve" bëri një portret të një personi tjetër zyrtar të Bjellorusisë - imazhi i ministrit të brendshëm [...]

Lexo më shumë & # 8594