Gratë e bukura

Cila nga bukuritë ishte në dhjetë gratë më të bukura në botë në 2018 vit? Pra, këtu është lista jonë e shumëpritur e grave më të bukura. Sigurisht, këto janë gra që kanë arritur një nivel të caktuar të famës, më të fortit, më të mençurit, më tërheqës, më të njohurit, më të suksesshmit në 2018. Por çdo listë është një mënyrë frymëzuese për të filluar një diskutim, prandaj tregoni se çfarë mendoni për dhjetë të parët në seksionin e komenteve në fund të listës!

Pia Vurtcbah 10

gra të bukura

Pia Vurtcbah

Miss Universe 2015, Pia Alonso Wurzbach, e njohur në qarqet profesionale si një model i Pia Romero, mori vendin e dhjetë në listë. Pia është një aktore, model dhe mbretëreshë bukurie e cila fitoi kurorën e Miss Universit në 2015 vit pasi u bë Miss Universi 2015 Philippines.

Emilia Clark 9

Émilla Clark

gra të bukura në botë

Miqësore dhe mizore, një motër adoleshente dhe vrasëse, një yll filmi dhe një të dashurën e një fqinji janë role të shkëlqyera.
Emilia Clark zë vendin e nëntë në listën tonë. Tani ajo ishte tridhjetë e një, ajo ishte një nga yjet e seri shumë popullor televiziv "Game of Thrones" nuk është vetëm nëna e dragons, por nëna e John Connor në filmin e fundit, "Terminator: Zanafilla", sipas revistës Esquire, e mrekullueshme Emilia Clarke - sexiest grua për sot.

Adriana Lima 8

Adriana Lima

gruaja më e bukur

Zeshkja braziliane, supermodela e klasit botëror Adriana Lima është e njohur midis njerëzve si një nga engjëjt sekrete të Viktorias. Bukuria e saj ka marrë njohje mbarëbotërore, ajo rregullisht hyn në dhjetë gratë më tërheqëse në botë në renditjen e revistës popullore Hot 100 Hot. Aktualisht, sipas Forbes, modeli i të ardhurave është 9 milion dollarë.

Priya Chopra 7

Shoku Chopra

model i bukur femër

Priyanka Chopra - fituesi i konkursit "Miss World 2000" përsëri u bë një nga vajzat më të bukura në botë. Javën e Londrës "Oriental Eye" e njohu atë si gruaja më seksi aziatike. Ajo është një aktore shumë e famshme në Bollywood, ajo ka marrë shumë çmime. Priyanka është një nga personazhet më të ndritura dhe më të njohura në Indi. Vitin e kaluar, ajo luajti në dramën, kanali ABC "Quantico" Alex Parrish ABC, duke u bërë gruaja e parë në Azinë Jugore që të startojë në serinë televizive amerikane.

Amber Hurd 6

Эмбер Херд

gruaja më e bukur

Në këto lista, shpesh dukej në aktoren e re tërheqëse amerikane Amber Hurd. Në 2007, ajo mori rolin e saj të parë të rëndësishëm në shfaqjen televizive "Hidden Palms". Megjithatë, popullariteti erdhi në 2008 vit pas filmit "Never Back Down" dhe "Pineapple Express". Ajo kohët e fundit u shfaq në filmin "Tre Ditë për Vrasje", "Magic Mike" dhe "Vajza nga Danimarka".
Në shkurt 2015, në një ceremoni private civile në shtëpinë e tij në Los Anxhelos, Amber Heard martohet me Johnny Depp. Kjo aktore merr vendin e gjashtë në listën e vajzave më të bukura të botës në vitin 2016.

Pixie Lott 5

Pixie Lott

larë gruan e bukur në botë

Pixie Lott quan Mariah Carey dhe Whitney Houston, kur ajo ishte pyetur cili ndikuar stilin e saj të performancës. yll i famshëm pop është renditur e pesta në renditjen e "vajzave më të bukura në vitin botë 2017." Ajo ka një super-hit këngë të tilla si «Mama Do (Uh Oh, Uh Oh)» dhe «Djemtë dhe Vajzat», për shkak të cilat Londra është bërë një vajzë e popullarizuar në 2009 vit. Albumet e saj të gjashtë goditën dhjetë albumet më të mira. Ajo ra disa herë në listën e revistës «100 Sexiest Women» FHM.

Dipika Padukone 4

Deepika Paducone

grua e bukur nga india

Përsëri, në vlerësimin tonë, përfaqësuesi i Indisë.
Aktorja më e lartë e Bollywood Deepika Padukone merr pozitën e katërt në listën 10 të vajzave më të bukura në 2018. Ajo konsiderohet si simboli seksual i Indisë dhe zë pozicionet më të larta në vlerësimet e ndryshme të grave më të bukura në Indi.
Deepika gjithmonë duket e bukur. Figura, lartësia, buzëqeshja dhe sytë e tij janë karakteristika dalluese që e bëjnë atë të ndryshëm nga të gjitha bukuritë mbretërore të Bollywood dhe Hollywood.
Tani Paducone, së bashku me Vin Diesel, luajti në filmin e Hollivudit "xXx: Kthimi i Xander Cage", ku mori femra. Ajo është fytyra e disa markave dhe po fotografohet në produkte reklamash si Tissot, Sony Cyber-shot, Nescafe, Vogue, Maybelline dhe Pepsi.

 

Nana Komacu 3
nana

gratë më të bukura të tokës

Nana Komatsu është më mirë e njohur për emrin skenik të Nana. Ish anëtar i grupit të femrave "Pas shkollës" në listën e vajzave më të bukura në 2018 vit në pozitën e tretë. Në qershor 2015, Nana punoi në Kinë, ku filmi "Go Lala Go 2" u qëllua me Ariel Lin, Vic Chow dhe Chen Bolin. Ajo kryesonte listën e "100 njerëzve më të bukur në 2014 vit". Në shkurt 2016, u konfirmua se Nana do të bashkohej me serinë "Real Men" të sezonit të katërt.

Lisa u mblodh Sovran Liza 2

Lisa u mblodh

Femra e mrekullueshme e vitit 2018

Filipine-amerikan aktore dhe model Lisa Sobieraj renditet i dyti në renditjen e vajzave më të bukura në vitin 2018 bota. Karriera e saj filloi me vrasjen e një numri të seri televizive dhe filma, duke përfshirë Wansapanataym, Kung Ako'y Iiwan Mo, «Ky është i vetmi që do të jetë ..." "Kjo është dashuria ...», «përjetë» «tilla si je" dhe "Çdo ditë unë të dua ". Ajo aktualisht starring në seri komedi romantike «Dolce Amore», e cila është e përfshirë edhe Enrique Gil.

Selena Gomez 1

Selena Gomez

Gruaja më e bukur në foto 2018 vit

Vendin e parë në vlerësimin e "vajzave më të bukura të botës në 2016 vit" në të djathtë - ylli i mëparshëm i filmave Disney Selena Gomez. Selena u shndërrua në një grua të re shumë joshës. Më parë, ajo ishte e ëmbël dhe e pafajshme, tani ajo është përzierja perfekte e bukurisë dhe seksualitetit të bukur. Selena - mishërimi i besimit dhe një ndjenjë e harmonisë natyrore, e cila lejoi që ajo të drejtojë vlerësimin tonë.

(Totali i shikimeve: 925 Koha, vizitat 13 në ditë)
Ndaje atë me miqtë tuaj. Përhapni dashurinë