"Mikrofoni Shadow në anus"

Sergei Naumchik shkroi një politikë nekralyog sipas Nikolai Dzemyantsi, ku kam lexuar dy fjali të rëndësishme për veten time: "Unë nuk kam bërë ligësi" dhe "nuk isha në standardet e aftësisë oratorike". Pa zbuluar këto karakteristika, imazhi i ish-kreut të Këshillit të Lartë duket i paplotë për mua.

Fjalia e parë për vitet e fundit 25 për një zyrtar të rangut të lartë të Bjellorusisë është bërë kaq uncharacteristic se shumë po pyesin veten: a mund të bëjë një politikan fare keq? Veçanërisht politika, thonë ata, është një biznes i pista.

Mbaj mend posterat, me të cilët në fillim të 1990, njerëzit e zakonshëm shkuan për të protestuar masat masive. "Dementeus - vdekja e fëmijëve tanë!" - kjo është për fshehjen e pasojave të katastrofës së Çernobilit, sesa udhëheqësi tjetër i atëhershëm Malofeev do të hyjë në histori. Zyrtarët kanë pak ndikim në atë që ata mbesin në histori. Si Sergej Naumchik në mënyrë indirekte pohon, Dementeau nuk e fshehu të vërtetën për Çernobilin.

Një poster i mitingjeve, absolutisht proletare: "Mos votoni për Dementey ai ha vezë, dhe ne djerse!" Dhe kishte pak të bëjë me realitetin. Pas të gjitha, Kryetarja e Kuvendit i përkiste sovjetike plyayady dhe partiake bosët që jetonin në planin familjare "në të kuqe" dhe modesti e cila arriti neadekvatnasttsі. Unë do të thotë të dyja rrobat dhe orenditë e banesës dhe ato "daçat" e turbullt. Përveç nëse racion në bufetse tsekoskim mund të mbështesë këtë "gëlltitje". Ndoshta, nomenklatura e lartë ishte e ndryshme, por si fqinj i Dementit në hyrje, unë isha i befasuar vetëm me modestinë e tij. Dhe, nga rruga, mirësjellje. Një tjetër tipar i zyrtarit, të cilat ne plotësisht të humbur zakonin - ju nuk presin prej tij goditur apo agresion, për të cilin sot të përpiqet të injorojë ment shumë drobnachynnaga.

Në nomenklatura e tij plyayadze Belarusian Sovjetik Dementey nuk ishte karakteri kalyarytnym vetëm për shkak të aftësive të tij oratorike apo nemaysterstvu. Në këtë kuptim, mund të krahasohet me Kryeministrin rus Chernomyrdin. Në Bjellorusi, njerëz të tillë, për të cilët aforizmat ose aforizmat ishin shkruar, nuk ishin më. Heshtja e hundës Malofeev foli pak. Një folës i zgjuar Sokolov, në mesin svіnarnіkaў vasmіpavyarhovyh, kujtua një "filologjike" incident. Në një takim në Brest, atëherë kreu i fushës Efrem Sokolov u përmend më lart fazë citimin nga Maksim Gorki-së "njeriut - kjo tingëllon mirë" dhe kërkoi për të përfunduar pjesën e përparme fjala "sovjetike".

Aforizmave Kryetari Sun Dementey e "Shasta mikrofon" dhe deputetë, të cilët "qenë gjatë në anus", kujton me një buzëqeshje, dhe Kryetarja - nëse jo si vetëm karakter mesin menaxhimin pastaj-nomenklaturës, për të cilën ne mund të themi diçka qesharake, por për shkak pozitive .

Gazeta "Svoboda" në 1991-m ka përjetuar disa fjalë Dzemyantseev për historinë:

Mendimet e shprehura në bloget përcjellin pikëpamjet e vetë autorëve dhe nuk pasqyrojnë domosdoshmërisht pozicionin editorial.

svaboda.org

(Totali i shikimeve: 134 Koha, vizitat 1 në ditë)

Ndaje atë me miqtë tuaj. Përhapni dashurinë
lajm

Unë jam Olga Spiridonovna Buzova Unë punoj në një ekip në faqen HienaLouca.com që në portugalisht do të thotë "hienë e çmendur". Mos pyet pse ata zgjodhën një emër të tillë, shikoni më mirë përmes faqes së tyre, ndoshta aty do të gjeni përgjigjen. Dhe unë nuk kam të bëjë asgjë me yllin e famshëm "Instogramma" dhe pjesëmarrësin e "Shtëpisë 2". E pra, dhe se ju nuk do të jetë i mërzitur duke kërkuar në faqen tonë, shikoni galerinë e fotografive me të njëjtën Olga Igorevna Buzovaya. Stock Foto Në të njëjtin vend do të gjeni shumë fakte interesante.

Artikuj që kanë lidhje

Lini një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Обязательные поля помечены *