Vladimir Berezhkov u bë drejtor i Federatës së Hokejit të Hokejve

Vladimir Berezhkov u emërua drejtor i ri sportiv i Federatës Hockey Belarusian (FBB), shkruan Tribuna.com.

Vladimir Berazhkou ishte bashkë-themelues dhe kryeredaktor (1995-2014) parë Belarusian pavarur gazeta sportive "Pressball" në vitet 2014-2015 - drejtori i përgjithshëm i klubit hokej "Dinamo Minsk-".

Deri në shkurt Berazhkou angazhuar në projekte të internetit në formulimin e "Sovetskaya Bjellorusisë" dhe dha dorëheqjen pas Aleksandër Lukashenko i emëruar liderë të rinj të mediave shtetërore. Pas shkarkimit të tij Berezhkov ai tha se Liria që nuk e di se çfarë do të bëjë më pas.

Menaxhimi i klubit hokej "Dinamo-Minsk" përfundoi për çështjen penale Berezhkov. Në gusht 2015 Berezhkov был задержан dhe të vendosur në qendrën e paraburgimit në Minsk № 1 në bazë të dyshimit për shpërdorimin e parave nga një klub hokej. Në prill 2016 Berezhkov lëshuar nga burgu, në korrik të të njëjtit vit një çështje penale kundër tij u nderpre.

Udhëheqja e federatës ka ndryshuar pas disfatës në Kampionatin Botëror

Drejtori i mëparshëm sportiv i FBB ishte Vladislav Klochkov, arsyet për shkarkimin e tij nuk thirren.

Gennady Savilov
Gennady Savilov

Ish kryetari i FBB Semen Shapiro 28 qershor paraqitur në pension. Ai u zëvendësua nga ish-lojtari i hokejve të ekipit kombëtar të Bjellorusisë Gennady SavilovI cili tani luan për ekipin e Presidentit të Bjellorusisë dhe MTM klubit hokej ( "Bota e motorëve të rënda." Konferenca FHB vendosi njëzëri me votë. Pas zgjedhjeve unanime si President i FHB Savilov tha se prioriteti i parë për federatën do të jetë kthimi i ekipit Belarusian në ndarjen e elitës .

Në Kampionatin Botëror Hokej në 2018, ekipi kombëtar Belarusian u largua para kohe nga elita botërore. Largimi i ekipit kombëtar të Bjellorusisë në divizionin e parë ndodhi për herë të parë në vitet 15.

Gjatë turneut ishte një zëvendësim i trajnerit të ekipit kombëtar të Bjellorusisë pas humbjes nga ekipi i Francës ishte fikse të japë dorëheqjen Specialiste kanadeze Dave Lewis. Asistent i tij Sergej Pushkov nuk mund ose nuk arriti të arrijë tek lojtarët, asnjë rival kurrë nuk ndjeu rezistencën bjellorusisht.

svaboda.org

(Totali i shikimeve: 146 Koha, vizitat 1 në ditë)

Ndaje atë me miqtë tuaj. Përhapni dashurinë
lajm

Unë jam Olga Spiridonovna Buzova Unë punoj në një ekip në faqen HienaLouca.com që në portugalisht do të thotë "hienë e çmendur". Mos pyet pse ata zgjodhën një emër të tillë, shikoni më mirë përmes faqes së tyre, ndoshta aty do të gjeni përgjigjen. Dhe unë nuk kam të bëjë asgjë me yllin e famshëm "Instogramma" dhe pjesëmarrësin e "Shtëpisë 2". E pra, dhe se ju nuk do të jetë i mërzitur duke kërkuar në faqen tonë, shikoni galerinë e fotografive me të njëjtën Olga Igorevna Buzovaya. Stock Foto Në të njëjtin vend do të gjeni shumë fakte interesante.

Artikuj që kanë lidhje

0 Comment

Lini një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Обязательные поля помечены *