Presidenti i Lituanisë i referohet "nga zasyatsarogai" para takimit të Putinit dhe Trump pas samitit me Kim Jong-Eun

Presidenti i Lituanisë Dalia Grybauskaite komentoi mbi samitin e ardhshëm midis presidentëve të Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara.

"Ne e marrim këtë takim me Zasyarogai. Sigurisht, ne jemi të kujdesshëm. Ne pamë një takim me Korenë e Veriut dhe rezultatet e tij ishin, për shembull, të paqarta, "tha ajo.

Takimi Donald Trump dhe Kim Jong-un 12 2018 qershor
Takimi Donald Trump dhe Kim Jong-un 12 Qershor 2018

Në të njëjtën kohë, tha ajo, SHBA nuk do t'i shfuqizojë sanksionet e vendosura ndaj Rusisë, sepse "Amerika është e vërtetë ndaj pozicionit të saj kundër agresorëve në mbarë botën".

Krerët e Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë do të takohen në 16 Korrik në Finlandë. Sipas presidentit amerikan Donald Trump, në agjendë do të jetë Ukraina, Raw dhe ndërhyrje në zgjedhjet amerikane, në të cilën Shtëpia e Bardhë fajëson Kremlinin.

Donald Trump dhe Vladimir Putin u takuan dy herë në samitet ndërkombëtare dhe biseduan në telefon së paku tetë herë. Një takim i veçantë midis presidentëve të Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara, megjithatë, nuk kishte kohën e aneksimit të Krimesë në 2014.

27 Qershor, Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të SHBA John Bolton u takua në Moskë me Presidentin rus Vladimir Putin. Në fillim të takimit, Putin tha se Moska "kurrë nuk kërkoi të ballafaqohet me Uashingtonin" dhe sugjeroi "të diskutojë hapat për të rivendosur marrëdhëniet midis dy vendeve". Sipas Putinit, i udhëhequr nga mediat ruse, vizita e Boltonit në Moskë "jep shpresë" se palët do të jenë në gjendje të ndërmarrin hapat e parë "për të rivendosur marrëdhëniet në format të plotë".

svaboda.org

(Totali i shikimeve: 158 Koha, vizitat 1 në ditë)

Ndaje atë me miqtë tuaj. Përhapni dashurinë

Tema interesante:

Лукашенко приказал благоустроить кладбище военнослужащих, но не Военные
Александр Лукашенко подписал распоряжение о благоустройстве и восстановлении мемориалов, памятников воинской славы, захоронений Первой и Второй мировых войн, пишет БелТА. На момент публикации распоряжение ...
В Греции двух украинцев засудили на 180 лет тюрьмы
В Греции двух украинцев — Сергея Шваюка и Петра Литвинчука — засудили на 180 лет каждого по обвинению в незаконной перевозке мигрантов. Об ...
Лукашенко подписал указ, чтобы закреплять кадры в деревне
Александр Лукашенко подписал указ № 287 «О продаже жилых домов (квартир) в сельской местности», который создает дополнительные условия для закрепления кадров в селе. По ...
Российский суд отправил на доработку дело похищенного в Беларуси украинца Павла Гриба
Паўночнакаўкаскі окружной военный суд России отправил на доработку дело украинца Павла Гриба, который год назад пропал в Беларуси и позже был перевезен в ...
Путин позвал Лукашенко в Сочи, через неделю после последней встречи
Владимир Путин и Александр Лукашенко провели телефонные переговоры с инициативы российского руководителя, пишет БелТА. Во время переговоров Путин пригласил Лукашенко посетить Россию — ...
lajm

Unë jam Olga Spiridonovna Buzova Unë punoj në një ekip në faqen HienaLouca.com që në portugalisht do të thotë "hienë e çmendur". Mos pyet pse ata zgjodhën një emër të tillë, shikoni më mirë përmes faqes së tyre, ndoshta aty do të gjeni përgjigjen. Dhe unë nuk kam të bëjë asgjë me yllin e famshëm "Instogramma" dhe pjesëmarrësin e "Shtëpisë 2". E pra, dhe se ju nuk do të jetë i mërzitur duke kërkuar në faqen tonë, shikoni galerinë e fotografive me të njëjtën Olga Igorevna Buzovaya. Stock Foto Në të njëjtin vend do të gjeni shumë fakte interesante.

Artikuj që kanë lidhje

0 Comment

Lini një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Обязательные поля помечены *