Britaniku, i cili mbijetoi pas helmimit të pasuksesshëm "Novice", jep dëshmi

Të tre që mbijetoi, dhe një zagіblaya: kështu që sot numri i viktimave të helmit "Newbie" në qarkun britanike Ўіltshyr.

Për shkak të faktit se personi që e helmuar "Rookie» 30 qershor erdhi rreth, policia mund të bëjë një zbulim i madh në hetimin sukses helmuar Sergej dhe Julia Skrypaloў që ka ndodhur më shumë se 4 muaj më parë dhe është shkaku i një përkeqësim të mprehtë të marrëdhënieve ruso-britanike.

10 korrik në rrethit spital Solsbery rifitoi vetëdijen banor 45-vjetër të qytetin e afërt Eymsbery Charles Rowley, i cili, sipas Ministrisë së Mbrojtjes në Mbretërinë e Bashkuar të ekspertëve të laboratorit kimik Portal Daўn helmuarve është "rishtar". Rowley dhe shoqëruesi i tij Don Sturgess u dërguan në spital për një 30 qershor të zbehur. 29 qershor ata ishin të dy në Solsbery ku Sturgess jetuar në gostelі për të pastrehët, por e kaloi natën në Eymsbery afër qytetit në banesën Rowley. Sturgess vdiq, duke mos rifituar ndërgjegjen, 9 Korrik.

Policia bllokoi rrugën në Salisbury, në të cilën ka një bujtinë për të pastrehët, rezidenca e fundit e njohur e Don Strage. Sipas BBC dhe Sky News, oficerët e policisë tashmë folën shkurtimisht me Rowley. Ndërsa Scotland Yard nuk mund të konfirmojë zyrtarisht se Rowley dhe Strage ishin viktima të së njëjtës "Novice" se Sergei dhe Julia Skripali.

Sergey dhe Julia violinistë
Sergey dhe Julia Skrypalі

Sipas kreut të njësisë kundër terrorizmit MVD UK Neil Bass versionin bazë sukses helmuar Charles Rowley dhe Don Sturgess është fakti se ata ishin viktima të ekspozimit aksidental në "ardhurve", të cilët qëndruan në Solsbery ose në afërsi të tij, pas sulmit në Srypaloў. Çifti mund të marrë substancën për një drogë (Rowley e di se ai ishte trajtuar për varësinë e heroinës).

9 Korrik, Sekretari i Mbrojtjes i Britanisë së Madhe Gavin Williamson drejtpërdrejt ai akuzoi Autoritetet ruse në përfshirjen në incidentin në Amesbury:

"Realiteti është se Rusia ka sulmuar tokën britanike, gjë që çoi në vdekjen e një qytetari britanik".

Kryetar i Komitetit të Këshillit të Federatës për Mbrojtjen dhe Sigurinë Victor Bondarev e quajti akuzën "absurde" dhe kreu i delegacionit rus në Organizatën për ndalimin e armëve kimike (OPCW) George Kalamana® quajtur Raporti Britanisë, që është duke u punuar në laborator Portal Daўn, dhe të shpjegojë pse vendi "ecin" kimikatet toksike "(Portal Daўn laboratorike është gjithashtu në Ўіltshyr Qarkut për 10 kilometra nga Solsbery dhe në të njëjtën distancë nga Eymsbery ).

Laboratori kimik i Ministrisë së Mbrojtjes në portal vjetër
Laboratori kimik i Ministrisë së Mbrojtjes të Britanisë së Madhe në Portan-Dhan

Shkencëtar rus Vladimir Oleў, një nga krijuesit e "Novice" говоритQë të garantojë sigurinë e njerëzve në zonën Solsbery do të jetë e vështirë, edhe në qoftë se policia do të jetë në gjendje për të përcaktuar se ku dhe si të helmuar Charles Rowley dhe Don Sturgess: sipas tij, "bookmarks" substancë vdekjeprurëse përgatitur për vrasjen e Sergei dhe Julia Skrypaloў, nuk mund të ketë disa , dhe çifti britanik mund të pengohet nga një prej tyre.

svaboda.org

(Totali i shikimeve: 151 Koha, vizitat 1 në ditë)

Ndaje atë me miqtë tuaj. Përhapni dashurinë
lajm

Unë jam Olga Spiridonovna Buzova Unë punoj në një ekip në faqen HienaLouca.com që në portugalisht do të thotë "hienë e çmendur". Mos pyet pse ata zgjodhën një emër të tillë, shikoni më mirë përmes faqes së tyre, ndoshta aty do të gjeni përgjigjen. Dhe unë nuk kam të bëjë asgjë me yllin e famshëm "Instogramma" dhe pjesëmarrësin e "Shtëpisë 2". E pra, dhe se ju nuk do të jetë i mërzitur duke kërkuar në faqen tonë, shikoni galerinë e fotografive me të njëjtën Olga Igorevna Buzovaya. Stock Foto Në të njëjtin vend do të gjeni shumë fakte interesante.

Artikuj që kanë lidhje

0 Comment

Lini një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Обязательные поля помечены *