Trump: "Presidenti juaj i dashur nuk bëri asgjë të keqe"

Donald Trump komentoi mesazhin rreth pranisë së një rekordi audio, i cili mund të jetë kamprametavat e tij. Presidenti i SHBA në Twitter shkroi se ai nuk bëri asgjë të gabuar. Kështu, ai reagoi ndaj botimit të The New York Times, i cili tha se në të kaluarën e kaluar, avokati i tij personal Michael Cohen fshehurazi regjistroi biseda me Trump. Sipas gazetës, në kasetë ishte një diskutim [...]

Lexo më shumë & # 8594

Fituesi i "Basovishcha" aktual u bë i famshëm. VIDEO

Programi Konkursi u ndoq nga 4 grupe: Grupi elektronik «SnopSnoŭ», post-pankavy projektin "Nürnberg", duo kitarë "MorkvoTsvet" dhe dueti «Eryk i Ja», tregon polake Radio. Në mesnatë, vizitorët e festivalit mësuan se kush fitoi garën e artistëve të rinj. Fituesi aktual ishte grupi "SnopSnoŭ". Kolona "SnopSnoŭ" u ngrit në 2015 vit në Minsk. Në punën e tij, ekipi kombinon kitarë [...]

Lexo më shumë & # 8594

Irani kërcënon të bllokojë eksportet e naftës nga Gjiri Persik

Lideri Suprem Ayatollah Ali Khamenei Iranit në korrik 21 mbështeti propozimin Presidenti Hassan Rouhani për të bllokuar eksportet e naftës nga Gjiri Persik, ku eksportet e veta për të ndalur si rezultat i sanksioneve të SHBA. Faqja e internetit e liderit iranian thotë se komentet e Rowhani ishin "vërejtje të rëndësishme që reflektojnë politikën dhe qasjen" e Iranit. Zyrtarët iranianë më parë kanë kërcënuar të bllokojnë ngushticën e Armuskut, detin [...]

Lexo më shumë & # 8594

Ambasadori i SHBA në Kiev vizitoi skenën e vrasjes së Pavel Sheremet. FATAFAKT

Ambasadori i SHBA në Ukrainë Mari Yovanavich mori pjesë në aksion për përvjetorin e dytë të vrasjes së Pavel Sheremet në Kiev. "Kohët e fundit kemi dëgjuar nga disa miq dhe komuniteti gazetaresk se ata janë nën një presion të madh. Dhe unë përsëri mendoj se është roli i qeverisë për të krijuar një mjedis ku gazetarët mund të angazhohen në profesionin e tyre, gjë që është veçanërisht e rëndësishme në çdo demokratik [...]

Lexo më shumë & # 8594

Anya Taylor-Joy - eci nëpër natën San Diego

Anya Taylor-Joy - eci nëpër natën San Diego

Аня Тейлор-Джой (Anya Taylor-Joy)– прошлась по ночному Сан-Диего– 19-07-2018 Смотрите абсолютно бесплатно последние фото Анны Тейлор-Джой (Anya Taylor-Joy)–  которая прошлась по ночному Сан-Диего. Новости о скандалах знаменитостей, сражениях с папарацци и эксклюзивных съёмках скрытой камерой! Посмотрите наши рассказы о самых красивых звездах Голливуда и Инстаграм! Самые свежие фото в купальниках бикини с дорогих пляжей и […]

Lexo më shumë & # 8594

Profesor Manaev për emigrimin në Shtetet e Bashkuara, Trump dhe diktatori i ri pro-Moskë në Bjellorusi

Një tjetër hero Intervistë e javës - sociologu bjelloranez, profesor Oleg Manaev, ish-drejtues i Institutit të Pavarur për Studime Socio-Ekonomike dhe Politike (IISEPS), i cili tani jeton në Shtetet e Bashkuara. Ai thotë se në qoftë se arsyet e mërgimit të tij të detyruar në SHBA, shpjegon pse emigrantët post-sovjetike votonin vetëm për republikanët, thotë një revolucion social në Bjellorusi dhe mundësinë e ardhjes në pushtet të një mbështetës të ri të [...]

Lexo më shumë & # 8594

Pesë mësime të Islandës për Belarusianët

Gjatë udhëtimit në Islandë, u përpoqa të kuptoja pse ky komb është një lider në renditjen botërore. Çfarë i jep këtij populli pak forcë, zjarr dhe frymëzim? Sekreti i suksesit të tyre dhe kënaqësia nga jeta është një filozofi e tërë. Belarusianët lidhen me Belarusian shumë më tepër se sa mund të imagjinohet në shikim të parë. Në fund të fundit, në shikim të parë - asgjë. Por [...]

Lexo më shumë & # 8594

Izraeli dhe Hamasi ranë dakord për një armëpushim

Izraeli dhe grupi Hamas, i cili kontrollon Rripin e Gazës, ranë dakord për një armëpushim pasi ata goditën dhjetra goditje në objektivat në Gaza të premten, në përgjigje të vrasjes së Forcës Ajrore ushtarake izraelite. Ushtari izraelit vdiq pasi u pushua nga territori palestinez. Ky është rasti i parë i vdekjes së një ushtarak në kufi me Kerozen që nga 2014. Si rezultat i sulmeve ajrore [...]

Lexo më shumë & # 8594

Në Gomel, 9 nga 12 Belarusians lënduar në një aksident në Ukrainë u sollën në

Девять граждан Беларуси, которые пострадали в аварии на одесской трассе 20 июля, транспортированы в Гомель для дальнейшей медицинской помощи. Остальные трое пострадавших белорусов остаются в больницах на юге Украины. Состояние пострадавшего, который лежит в больнице райцентра Кривое Озеро, улучшился. «Он уже поднимается, движется, при сознании», XCHARX сообщила XCHARXСвободеXCHARX заместитель главного врача Любовь Скрипниченко. Двоим белорусам, […]

Lexo më shumë & # 8594