Брат Беата Козидрак лево. Основачот на групата Бајм беше стар 63 години

Јарослав Козидрак, брат на Беата Козидрак, почина на возраст од 63 години. По смртта на еден од основачите на BAJM групата научив од еден фан страната групи: Со големо жалење да Ве информираме дека на денот на неговата смрт 12.06.2018 на нашиот пријател, брат, ко-основачот на BAJM групата - Јарослав Kozidrak. Тоа беше прекрасен човек, обдарени со голем талент, креаторот на хитови како што се: Juzik не [...]

Прочитај повеќе & # 8594

Apple Watch серијата, 4 - немаат физички копчиња

Марк Саливан, на страниците на FastCompany објавени информации во врска со иднината на копчињата на Apple Watchu ... Значи, Apple наводно претстојните генерација на Apple Watcha, веројатно наречен "Серија 4", за да се елиминира физички копчиња на ковертот, исто како што тоа го правеше во iPhone пред неколку години. распоред на копчето за да остане иста - ја врти главата и издолжена копче - [...]

Прочитај повеќе & # 8594

Хотели со отворени базени во Карпатите: слика, цени 2018

Времето оди со забрзано темпо. На летен одмор подобро е да се грижи однапред: колку порано резервирате хотел, толку поевтино ќе чини. Хотели во Карпатите со големи, отворени базени се добра опција за семејствата. Впрочем, дури и морето е тешко да се натпреварува со свежа планинска свежина опкружена со неверојатна природа и величествени планини. И тука никој нема да ме вознемири [...]

Прочитај повеќе & # 8594

Приказ на вашиот текст на екранот за заклучување на Mac OS, на пример, во случај на кражба

Нашите iUrządzenia и Мејси се заштитени од крадците на различни начини, но потоа, да бидам искрен или разумно Пронаоѓач Macbook нема да имаат поим како да контактирате со нас? Напишав за тоа неколку пати во минатото, но од пред неколку дена си стави овој текст во вашиот MacBook Pro, [...]

Прочитај повеќе & # 8594

Рок го направи Dwayne Johnson најдобар човек на земјата

46-годишниот Дуан Џонсон неодамна стана татко на третата ќерка. Рок, со детето ја фрли својата фотографија на "Инстаграм", што предизвика целосна вознемиреност меѓу женскиот дел од својата публика. Големиот, тежок и мускулен Дуан го држеше бебето на градите. Сега The Rock повторно направи нешто што ги натера жените да го препознаат актерот како "најдобар човек на земјата". Џонсон покажа вчера како [...]

Прочитај повеќе & # 8594

Во Минск ќе биде прикажан анимираниот цртан филм "Рибата на Понио" на белоруски јазик

Во киното Минск "Москва" 21-24 Јуни ќе бидат прикажувања на цртаниот филм "Понија риба", преведен на белоруски како дел од проектот "Белоруски викенди". 26 и 27 јуни емисии се закажани и во кино "Пјјан". Билетите веќе се појавија на продажба. "Пони Пони" 2008 година е една од најпознатите карикатури на Хајао Мијазаки, јапонскиот аниматор, сопственик на почесниот "Оскар" за "длабоко влијание" [...]

Прочитај повеќе & # 8594

Chloe Kardashian признава: Јас не произведувам доволно МЛЕК

Chloe Kardashian (33 l) пред два месеци стана мајка на шармантно бебе. Една девојка по име Точно расте со скокови и граници, главно поради калории и густа исхрана што ја дава мајка. Тристан ја дал својата љубовница подарок медицински сестри на Chloe, но - како што неодамна предала - таа исто така почнала да го поддржува вештачкото млеко. Познати [...]

Прочитај повеќе & # 8594

Шемата за везење "Ви благодарам мајка"

Loading ... Интересна идеја за дизајнерите да направат сѐ со свои раце. Во делот "Дизајн" ќе најдете интересни примери на везани работи (да не се мешаат со мастурбација) и производство на облека и предмети за внатрешни работи. Голем број фотографии нема да ги остават најсложените читатели рамнодушни кон мастерски изработените работи на дизајнерите. Другите делови на нашата страница не се помалку интересни, особено во делот кој се однесува на [...]

Прочитај повеќе & # 8594

Јулија Врублевскаја во бикини, фанови: Одлично во градите

Јулија Врублевскаја (19 L.) кариера како актерка започна како дете. Денес припаѓа на најпрепознатливите ѕвезди на помладата генерација. Vrublevskaya често се појавува на страниците за ѕвездите, има кружок посветени фанови во социјалните мрежи. Неодамна Јулија ги задоволи нејзините обожаватели со слика во бикини. Актерката стои на Даи, позадината покажува вода и зелени дрвја. [...]

Прочитај повеќе & # 8594

TVP ноќе тестира Dolby Atmos во DVB-T

ТВП секогаш многу во срам, но и покрај сите од гледна точка на технологијата на може да се обидува да имаат улога на јавна испраќачот. TVP во рамките на својата мисија тестови, така што нови решенија. Во текот на Светското првенство во фудбал ќе се движи ТВП 4K, и во текот на ноќта беа тестирани Dolby Atmos звук ТВП 1 HD, како дел од дигиталната терестријална телевизија. Меѓу [...]

Прочитај повеќе & # 8594