Владимир Бережков стана директор на Федерацијата на хокеј на мраз

Владимир Бережков беше назначен за нов спортски директор на Белоруската хокеј-федерација (ФББ), пишува Tribuna.com.

Владимир Berazhkou беше ко-основач и главен уредник (-1995 2014) прв Белоруски независна спортски весник "Pressball" во 2014 2015-години - генерален менаџер на хокеј клуб "Динамо-Минск".

До февруари Бережков беше ангажиран во интернет проекти во редакцијата на "Советска Белорусија" и поднесе оставка по Александар Лукашенко назначен нови лидери на државните медиуми. По неговото разрешување Бережков зборуваше Слобода што не знае што ќе направи понатаму.

Управувањето со хокеј клуб "Динамо-Минск" заврши со кривичниот случај Бережков. Во август 2015 Бережков беше притворен и се ставени во затворскиот центар Минск № 1 врз основа на сомневање за проневера на пари од хокеј клуб. Во април 2016 Бережков објавен од притвор, во јули истата година е кривично дело против него беше прекината.

Раководството на федерацијата се промени по поразот на Светското првенство

Претходниот спортски директор на ФББ беше Владислав Клочков, причините за негово разрешување не се повикуваат.

Генадиј Savilov
Генадиј Савилов

Поранешен претседател на ФББ Семен Шапиро 28 јуни поднесени во пензија. Беше заменет од поранешниот хокеј играч на репрезентацијата на Белорусија Генадиј СавиловКој сега игра за тимот на претседателот на Белорусија и МТМ хокеј клуб ( "Светот на тешки мотори." FHB конференција едногласно одлучува со гласање. По едногласна избор за претседател на FHB Savilov рече дека прв приоритет за федерацијата ќе биде враќањето на тимот од Белорусија во елитната дивизија .

На Светското првенство во хокеј во 2018, тимот на Белорусија предвреме ја напушти светската елита. Заминување на Белоруски национален тим во Првата лига за прв пат имаше 15 години.

За време на турнирот имаше тренерот замена шеф на Белоруски национален тим по поразот на францускиот тим беше измени Канадски специјалист Дејв Луис. Неговиот помошник Сергеј Пушков не може или не имаат време да се допре до играчите, не противникот не го почувствувала Белоруски отпор.

svaboda.org

(Вкупно прегледи: 146 Време, 1 посети на ден)

Споделете го со вашите пријатели. Шири ја љубовта

Интересна тема:

Поранешниот советник на шесте американски претседатели сега ја зголемува марихуаната
Од коридорите на моќта - во стаклена градина со марихуана. Поранешниот советник на шесте претседатели на САД во пензија одлучи да му се посветам канабис во индустриски количини. (Видео ...
Белоруските монаси пеат "Три желки" со електрични гитари. ВИДЕО
21 Јули во католичката заедница во Минск Помалите браќа на Капуцин, кои служат во Митрополитот Црква Св. Френсис Асиси во Уругвај (мигрант), вечен ...
Трамп: "Вашиот сакан претседател не направи ништо лошо"
Доналд Трамп ја коментираше пораката за присуството на аудио-запис, кој може да биде негов кампраметават. Американскиот претседател на Твитер пишуваше дека не направил ништо лошо. Па тој ...
Победникот на актуелната "Басовишка" стана познат. ВИДЕО
Групите 4 учествуваа во натпреварувачката програма: електронска група "SnopSnoŭ", пост-панковски проект "Nürnberg", гитарски дует "MorkvoCvet", како и дует "Eryk i Ja", информира ...
Иран се заканува да го блокира извозот на нафта од Персискиот Залив
Ирачкиот Врховен лидер ајатолахот Али Камнеи 21 јули го поддржа предлогот на претседателот Хасан Рохани да го блокира извозот на нафта од Персискиот Залив, кога неговиот ...
вести

Јас сум Олга Spiridonovna Buzova работа во тим на сајт HienaLouca.com преведен од португалски значи "луди хиена". Не прашувај зошто тие избрале такво име, подобро се погледне преку нивната страница, можеби таму ќе го најдете одговорот. И јас немам никаква врска со познатата ѕвезда "Инстрограма" и учесникот на "Куќа 2". Па, и дека нема да ви биде здодевно да гледате на нашата страница, видете го фото галеријата со истата Олга Игоревна Бузоваја. Фото берза На истото место ќе најдете многу интересни факти.

поврзани написи

0 коментар

Оставете коментар

Вашата е-пошта нема да биде објавена. Обязательные поля помечены *