Британецот, кој преживеал по неуспешно отруен "Новице", дава докази

Тројца кои преживеале, а еден zagiblaya: како да се датум бројот на жртвите на отровна супстанција "Новодојденец" во британскиот округ Çiltshyr.

Се должи на фактот дека лицето кое отруен "Дебитант» 30 јуни дојде наоколу, полицијата може да се направи чекор напред во истрагата неуспешно отруен Сергеј и Јулија Skrypaloў што се случи повеќе од 4 месеци и е причина за остар влошување на руско-британските односи.

10 од јули во област болница Solsbery освести 45 стар жител на блискиот град Eymsbery Чарлс Rowley, кој, според Министерството за одбрана на лабораториски експерти хемиски портал Daўn отруен Велика Британија е "почетник". Роули и неговиот придружник Дон Старгес биле однесени во болницата за слаб 30 јуни. 29 јуни тие беа во Solsbery каде Sturgess живеел во gostelі за бездомници, но поминаа ноќта во близина на градот Eymsbery во Rowley стан. Sturgess починал, не ја враќа свеста, 9 јули.

Полицијата ја блокираше улицата во Солсбери, на која има куќи за бездомници, последната позната резиденција на Дон Стража. Според Би-Би-Си и Скај Њуз, полицајците веќе кратко разговарале со Роули. Додека Скотланд Јард не може официјално да потврди дека Роули и Стража биле жртви на истата "Новина" што Сергеј и Јулија Скрипали.

Сергеј и Јулија виолинисти
Сергеј и Јулија виолинисти

Според раководителот на единицата за борба против тероризмот MVD Велика Британија Нил бас основната верзија неуспешно отруен Чарлс Rowley и Дон Sturgess е фактот дека тие биле жртви на случајно изложување на "дојденците", кој остана во Solsbery или неговата околина по нападот на Srypaloў. Двојката може да ја земе супстанцата за лек (Роули знае дека бил третиран поради зависност од хероин).

9 јули, секретар за одбрана на Велика Британија Гевин Вилијамсон директно обвини Руските власти во инволвираноста во инцидентот во Амесбури:

"Реалноста е дека Русија ја нападна британската земја, што доведе до смрт на еден британски државјанин".

Претседател на Советот на Советот на Федерацијата за одбрана и безбедност Виктор Бондарев наречен обвинение "апсурдно", и шефот на руската делегација во Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПХЗ) Георгиј Каламанаў повика британскиот извештај, она што работа е направено во лабораторија Портал Daўn, и објасни зошто на земјата "прошетка" отровни хемикалии "(портал Daўn лабораторија е исто така и во Ўіltshyr Каунти за 10 километри од Solsbery и на исто растојание од Eymsbery ).

Хемиска лабораторија на Министерството за одбрана на порталот стар
Хемиска лабораторија на Министерството за одбрана на Велика Британија во Портан-Дан

Руски научник Владимир Олев, еден од креаторите на "Новина" велиСо кои се гарантира безбедноста на луѓето во областа Solsbery ќе биде тешко, дури и ако полицијата ќе биде во можност да се утврди каде и како отруен Чарлс Rowley и Дон Sturgess: според него, "ознаки" смртоносна супстанција подготвени за убиството на Сергеј и Јулија Skrypaloў, може да има неколку , а британската двојка можела да се сопне на еден од нив.

svaboda.org

(Вкупно прегледи: 151 Време, 1 посети на ден)

Споделете го со вашите пријатели. Шири ја љубовта

Интересна тема:

Веќе денес: денот на сеќавањето на Алеш Ставер
Настани 23 Јули во белоруската и светската историја. Ден во историјата 1914 - Австро-унгарската империја, по убиството на наследникот на тронот, надвојводата Фердинанд доставени ултиматум за Србија. Неуспех ...
Како оперски пејач размени сцена за кучињата и стана филм
Пред седум години, Киргистан оперска пејачка Татјана Сафонова напушти сцената и почна да се вклучат во Бишкек vyvyadzennem и обука на американската akіtaў, basendzhy, Хаски ...
Лондонската галерија ги обеси црвените кукавици како симбол на политичкиот популизам
Британската галерија "Црвена галерија" одлучи да ја поддржи чешката уметничка група Зоховен, која, според нејзиниот пример, ја закачила на фасадата на нејзината зграда во Лондон, гигантските црвени гаќички. Активистите на Зоховен ...
Во Русија, на ферибот се удавија деца
Тројца деца беа убиени кога бродот се преврте на реката Бузан во регионот Астрахан. Во брод имаше вкупно девет деца. Еден локален жител ги преминал реката, ...
Во Москва, вработен во Роскосмос бил уапсен во случај на предавство
Прес-службата на Роскосмос го потврди апсењето на 74 вработен XNUMX-годишниот Виктор Кудрявцев. "Сега со него се вршат истражни дејствија", изјави за "Тас" шефот на прес-службата на Роскосмос.
вести

Јас сум Олга Spiridonovna Buzova работа во тим на сајт HienaLouca.com преведен од португалски значи "луди хиена". Не прашувај зошто тие избрале такво име, подобро се погледне преку нивната страница, можеби таму ќе го најдете одговорот. И јас немам никаква врска со познатата ѕвезда "Инстрограма" и учесникот на "Куќа 2". Па, и дека нема да ви биде здодевно да гледате на нашата страница, видете го фото галеријата со истата Олга Игоревна Бузоваја. Фото берза На истото место ќе најдете многу интересни факти.

поврзани написи

0 коментар

Оставете коментар

Вашата е-пошта нема да биде објавена. Обязательные поля помечены *